ولایتی: رساله های علمی با مشی اقتصادی همخوانی داشته باشد

كرمان - ایرنا- رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با تاكید براینكه رساله‌ های علمی باید با خط و مشی اقتصادی كشور همخوانی داشته باشد و گوشه ‌ای از مشكلات را حل كند گفت: اساتید با دقت بیشتری در این خصوص به راهنمایی دانشجویان بپردازند.

به گزارش ایرنا، علی اكبر ولایتی شامگاه چهارشنبه در نشست هیات رئیسه دانشگاه آزاد اسلامی كرمان با بیان اینكه پژوهش باید مساله محور باشد افزود: اگر پژوهش در دانشگاه تقویت شود و با شركت ‌های اقتصادی همكاری شود؛ شاهد خدمات عظیمی در حوزه‌ های مختلف به كشور و مردم خواهیم بود.
وی با بیان اینكه اساتید توانمند و فرهیخته، سرمایه ‌های عظیم در دانشگاه ‌ها قلمداد می ‌شوند و می‌ توان با استفاده از تجربیات آن‌ ها كیفیت فعالیت ‌های علمی و پژوهشی را ارتقا بخشید گفت: باید در ارتقای كیفیت آموزش، پژوهش و مسائل فرهنگی و اعتقادی، استانداردها را افزایش داد.
رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینكه وضعیت فرهنگی دانشگاه آزاد در حال رشد و در مسیر تحول قرار دارد افزود: دانشگاه آزاد به تربیت فرزندان این مرز و بوم براساس آموزه‌ های اسلامی و سنت های ایرانی اهمیت می دهد.
ولایتی تصریح كرد: برنامه ریزی فعالیت‌ های اعتقادی و فرهنگی مستمر در دانشگاه آزاد اسلامی از اهداف مهم در دانشگاه است.
رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به ظرفیت های ارزشمند دانشگاه آزاد اسلامی افزود: باید بتوانیم در حوزه‌ های علم، تحقیق و فرهنگ، بیش از گذشته فعالیت كنیم.
ولایتی با بیان اینكه برای نخستین بار معاونت علوم انسانی در دانشگاه پایه ‌ریزی شده است گفت: اعتقاد داریم كه در این حوز دیدگاه های فراوانی وجود دارد.
وی با اشاره به اینكه صرف تدریس كتاب‌ های ترجمه شده در حوزه علوم انسانی به نوعی ترویج فرهنگ غربی محسوب می شود و در واقع یك نقطه ضعف است تاكید كرد: باید بر اساس توانمندی‌ هایی كه در حوزه ‌های علوم انسانی داریم، حركت كنیم.
رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینكه رعایت نظم و انضباط اساتید و دانشجویان و سخت گیری لازم برای ارتقای كیفیت آموزشی ضروری است افزود: اساتید و دانشجویان محقق و مؤلف می‌ توانند زمینه گسترش علوم مختلف را فراهم سازند و می ‌توان با چاپ منابع معتبر داخلی از هجوم فرهنگی غرب دوری كرد.
ولایتی تصریح كرد: مدیران دانشگاه می‌ توانند با تمام امكانات از اساتید و دانشجویان محقق و مؤلف حمایت كنند و در زمینه چاپ كتاب‌ های ارزشمند علمی و آموزشی تلاش داشته باشند.
9895/ 5054