سازمان های دولتی برای فعالیت جوانان مشكل تراشی نكنند

اصفهان- ایرنا- معاون جوانان وزیر ورزش و جوانان گفت: سازمان های دولتی برای فعالیت عام المنفعه و اشتغال جوانان مشكل و مانع تراشی نكنند.

به گزارش ایرنا، محمدمهدی تندگویان روز چهارشنبه در چهل و هفتمین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان اصفهان در محل استانداری افزود: قوانین و مقررات برای انجام فعالیت است و نباید این از قانون برای مانع تراشی استفاده شود.
وی بیان كرد: جوانان متلعق به همه سازمان ها و نهادهای دولتی و عموم مردم هستند و هر سازمان و نهادی باید نقش خود را برای تسهیل شرایط كاری جوانان ایفا كند و مانع تراشی صورت نگیرد.
معاون جوانان وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینكه اشتغال جوانان یكی از ضرورت های جامعه است، تصریح كرد: برای رفع این نیاز حوزه جوانان باید همه نهادهای متولی و موثر نقش خود را ایفا كنند و وزارت ورزش و جوانان متولی اشتغال نیست بلكه مسئولیت رصد و رسیدگی به این مطالبه آن ها را بر عهده دارد.
وی ادامه داد: باید موانع پیش روی اشتغال جوانان بررسی و رصد شود و به موقع به این نیازها رسیدگی شود و كارگروه های استانی برای هم افزایی و رسیدگی به موانع تشكل شود.
تندگویان با بیان اینكه جوانان تازه به صحنه فعالیت در عرصه های مختلف آمدند، خاطرنشان كرد: باید فرصت برای فعالیت و اقدامات آن ها فراهم و زمینه سازی اشتغال و كار اجتماعی را بیش از بیش تسهیل كنند.
وی با بیان اینكه آسیب های اجتماعی حوزه جوانان باید رسیدگی و رصد شود، خاطرنشان كرد: سازمان های مردم نهاد جوانان در این عرصه ها نقش آفرین بوده و تاكنون برنامه ریزی و اقدامات اساسی در كشور انجام داده اند كه نیازمند حمایت هستند.
معاون وزیر ورزش و جوانان اظهارداشت: باید برای رفع مشكلات اجتماعی برنامه های عملیاتی تدوین شود و پسا كاری بین دستگاهی صورت نگیرد و پیش از اینكه مشكلات اجتماعی در دستگاه های قضایی و انتظامی بررسی شود باید توسط دستگاه های متولی پیشگیری شود.
وی به ضرورت تغییرساختار وزارت ورزش و جوانان اشاره كرد و گفت: با استقلال وزارت ورزش و جوانان این وزارتخانه وظیفه خود را به صورت گسترده تر انجام خواهد داد.
وی خاطرنشان كرد: همكاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای رفع مشكلات ساختاری این وزارتخانه و تفكیك آن به توسعه اقدامات می انجامد.
سالروز ولادت حضرت علی اكبر(ع) به نام روز جوان نامگذاری شده است.
7131/6026/