هيچ معادله اي در منطقه بدون حضور ايران قابل حل نيست

بندرعباس- ايرنا- مديركل اطلاعات هرمزگان با اشاره به تلاش هاي امريكا در دو سال اخير براي حذف ايران از معادله هاي منطقه اي، گفت: اما با توجه به اتفاق هاي رخ داده در منطقه همه متوجه شدند كه هيچ معادله اي در منطقه بدون حضور ايران قابل حل نيست.

به گزارش ايرنا، ساعد چهارشنبه در نشستي خبري در آستانه هفته سربازان گمنام امام زمان (عج) و با حضور خبرنگاران و مديران رسانه‌هاي ديداري و مطبوعات هرمزگان اظهار داشت: امروز امنيت ايران اسلامي با همراهي مردم و با تلاش هاي شبانه روزي سربازان گمنام امام زمان (عج) در ميان كشورهاي منطقه بي نظير است.
وي ادامه داد: سعي در ايجاد تفرقه بين مسولان و مردم، استفاده از برخي خلاء‌هاي امنيتي و مشروعيت زدايي از نظام جمهوري اسلامي ايران از مهمترين طرح‌هايي بود كه آمريكا با جديت بيشتري در دو سال گذشته پيگيري كرد اما با هوشياري مردم و با توجه به رهنمودهاي مقام معظم رهبري همه اين توطئه ها نقش برآب شد.
ساعد خاطرنشان كرد: با توجه به وجود مناقشه‌هاي زياد در منطقه و وجود سربازان و نيرو‌هاي نظامي آمريكا در خاورميانه، حفظ امنيت در داخل كشور، اقدامي بزرگ و جهادي مي باشد و در اين شرايط، وجود امنيت در كشور موجب تعجب دستگاه‌هاي اطلاعاتي كشور‌هاي بيگانه شده است.
مديركل اطلاعات هرمزگان تصريح كرد: وزارت اطلاعات متعلق به نظام است و وابستگي به احزاب و جريان‌ هاي سياسي ندارد و در وزارت اطلاعات يك جناح وجود دارد و آن جناح انقلاب اسلامي است.
وي افزود: موفقيت‌ هاي سربازان گمنام امام زمان (عج) در وزارت اطلاعات در مقابله با گروه‌هاي تروريستي و نفوذ و مبارزه با مفاسد اقتصادي نشان دهنده اين است كه وزارت اطلاعات با اعتماد به نفس و تسلط كامل با هرگونه اقدام مخل امنيت برخورد مي‌كند.
وي با اشاره به حوادث و اغتشاش ‌هاي پس از 9 دي 1396 در برخي از استان‌هاي كشور افزود: پس از 9 دي 1396 تا بهمن 1397، دشمن سعي كرد با شناسايي برخي از چالش‌ها در كشور و انتقال اطلاعات آن به نيرو‌هاي خود در رسانه‌هاي مختلف و با كمك عربستان سعودي و برخي از كشور‌هاي ديگر، طرح ‌هايي براي ايجاد نا امني در كشور برنامه ريزي كنند، اما شكست خوردند.
مديركل اطلاعات هرمزگان با اشاره به وقوع سيل در برخي از استان ‌هاي كشور و خبر‌هاي غم انگيز در اين حادثه گفت: ايجاد وحدت و انسجام در بين مسولان، احساس وظيفه و مشاركت مردم براي جبران خسارت‌ها و ناكامي دشمن در رسيدن به اهداف خود از ثأثير‌هاي مثبت اين حادثه ناگوار است.
وي ابراز داشت: در اين حادثه با توجه به خنثي شدن توطئه‌هاي دشمن، آمريكا سپاه پاسداران انقلاب اسلامي را در ليست گروه‌هاي تروريستي قرار داد اما بر خلاف خواست دشمن، اين اقدام موجب افزايش محبوبيت سپاه در داخل و خارج از كشور شد.
ساعد هوشياري و استفاده از ظرفيت‌هاي فضاي مجازي، دوري از تأثير گرايش‌هاي سياسي و حزبي در اطلاع رساني، تبيين سبك زندگي اسلامي –ايراني به مردم، حفظ آبروي مردم، حمايت از كالاي ايراني، خنثي كردن عمليات رواني دشمن و اميد آفريني در جامعه را از مهمترين وظايف فعالان رسانه‌اي عنوان كرد.
7198/6048