مديرجهاد كشاورزي داراب فارس:براي مبارزه با ملخ در آماده باش هستيم

شيراز - ايرنا- مدير جهاد كشاورزي داراب استان فارس گفت: ملخ هاي مهاجم كه از كشورهاي حاشيه خليج فارس به ايران هجوم آورده اند به نزديكي داراب رسيده اند كه با تمهيدات لازم، داراب در آماده باش كامل است.

احمدرضا صالحي چهارشنبه در مصاحبه با ايرنا افزود: بر اساس رديابي هاي انجام شده برخي از مناطق اطراف داراب آلوده به ملخ هستند و جهاد كشاورزي داراب تمهيدات لازم براي مبارزه شيميايي احتمالي با آفت فوق انديشيده و سمپاش و 500ليتر سم و فراهم كرده است.
او ادامه داد: هماهنگي براي استقرار هواپيماي سمپاش فراهم شده و خلبان هواپيماي سمپاش در حال بررسي فرودگاه هاي سطح شهرستان براي انجام عمليات سمپاشي هوايي در صورت لزوم است.
صالحي گفت: هم اكنون با بررسي هاي انجام شده حدود 1000هكتار در مناطق مرزي داراب با هرمزگان نياز به سمپاشي دارد كه بيشتر در حواشي كوه و مراتع است كه براي جلوگيري از ورود به مزارع و باغ ها مبارزه شيميايي با هدف كانون كوبي انجام خواهد شد.
مدير جهاد كشاورزي داراب افزود: از مردم خواهشمنديم در صورت مشاهده هرگونه دسته هاي ملخ صحرايي موارد را به مديريت جهاد كشاورزي شهرستان داراب يا به سامانه 131 اطلاع دهند.
براساس مشاهدات خبرنگار ايرنا در شهرستان داراب، ملخ هايي در اين شهرستان ديده شد كه مسئولان مي گويند تراكم آن در حد مبارزه نبوده است.
داراب در شرق استان فارس واقع شده است.
9877 / 1876