استقلال به رتبه دوم لیگ برتر صعود كرد

تهران- ایرنا- تیم فوتبال استقلال تهران با برتری خانگی مقابل ماشین سازی تبریز به رتبه دوم جدول رده بندی رسید و امیدهایش برای رسیدن به قهرمانی افزایش یافت.

به گزارش چهارشنبه شب ایرنا؛ در دیداری حساس از هفته بیست و ششم لیگ برتر فوتبال باشگاه های ایران، استقلال كه از مدعیان قهرمانی است در ورزشگاه آزادی به مصاف ماشین سازی رفت و به پیروزی یك بر صفر رسید.
«مهدی سیدعلی» با كمك‌های «سعید قاسمی» و «حمید سبحانی» قضاوت این دیدار را عهده دار بود.
توقف امروز پرسپولیس صدرنشین برابر ذوب آهن موجب شده تا حساسیت های بازی استقلال و ماشین سازی بیشتر شود.
بازی با 2 حمله خطرناك میهمان آغاز شد، اما رفته رفته بازیكنان استقلال بر روند كار مسلط شدند.
هرچند در اكثر دقایق بازی در نیمه نخست، توپ و میدان در اختیار میزبان بود، اما استقلالی ها فرصت مناسبی برای گلزنی به دست نیاوردند.
ماشین سازی با روش تدافعی كه اتخاذ كرده بود در 45 دقیقه ابتدایی اجازه هنرنمایی به بازیكنان میزبان را نداد.
در ابتدای نیمه دوم «خسرو حیدری» بازیكن باتجربه استقلال كه عملكرد خوبی نداشت، جای خود را به «محمد دانشگر» داد.
استقلال نیاز مبرمی به گل داشت، اما طراوت در خط میانی و حمله این تیم دیده نمی شد و بر همین اساس «وینفرد شفر» در دقیقه 63 تصمیم گرفت تا «ایسما» را جانشین «داریوش شجاعیان» كند. در ادامه نیز «مهدی قائدی» به جای «فرشید اسماعیلی» وارد زمین شد.
در دقیقه 78 «مهدی قائدی» كه به عنوان باریكن تعویضی به میدان آمده بود از پاش پشت مدافعان استفاده كرد و دروازه ماشین سازی را گشود تا تعویض طلایی لقب بگیرد.
در دقایق باقی مانده بازیكنان ماشین سازی سعی بر جبران نتیجه داشتند، اما توان لازم در حركات آنان دیده نمی شد تا نماینده تبریز با شكست پایتخت را ترك كند.
در دقیقه 90 «امید نورافكن» بازیكن استقلال با دریافت دومین كارت زرد خود از زمین اخراج شد.
استقلال با برتری ارزشمند در این دیدار با 50 امتیاز به رتبه دوم رسید تا امید هواداران این تیم برای پایان دادن به صدرنشینی پرپسولیس افزایش یابد.
پرسپولیس هم اكنون با 55 امتیاز در صدر جدول رده بندی ایستاده است.
این تیم عصر امروز در دیدار خارج از خانه برابر ذوب آهن اصفهان به تساوی بدون گل رضایت داد.
*تركیب استقلال:
سیدحسین حسینی، پژمان منتظری، روزبه چشمی، خسرو حیدری(محمد دانشگر)، میثم تیموری، علی كریمی، امید نورافكن، آیاندا پاتوسی، داریوش شجاعیان(ایسما)، فرشید اسماعیلی(مهدی قائدی) و گادوین منشا
*تركیب ماشین سازی:
فرناندو دخسوس، محمدحسین كنعانی‌زادگان، احمدرضا زنده‌روح، احمد مهدی‌زاده، عزیز معبودی، محمد خرم‌الحسینی(احسان تاییدی)، سعید مهری، مسیح زاهدی، فرید بهزادی‌كریمی، رضا خالقی‌فر و جای كویتونگو(یوسف سیدی)
ورزشی**3783**9118**