رییس مجلس اقوام بوسنی بر توسعه روابط با ایران تاكید كرد

بلگراد- ایرنا- رئیس مجلس اقوام بوسنی و هرزگوین در دیدار با سفیر كشورمان در سارایوو بر توسعه روابط دوستانه با جمهوری اسلامی ایران تأكید كرد.

به گزارش ایرنا از سفارت ایران در سارایوو، باقر عزت بگوویچ روز چهارشنبه در ملاقات با محمود حیدری با اشاره به روابط دوستانه بین دو ملت گفت: از گسترش همكاری های دو كشور و استفاده از تجارب یكدیگر استقبال می كنیم.
وی با اشاره به انتخابات برگزار شده در بوسنی و هرزگوین و تشكیل پارلمان های كشوری، گفت: شرایط پیچیده ای برای تشكیل دولت جدید وجود دارد و تلاش می كنیم هرچه زودتر این دولت تشكیل شود.
عزت بگوویچ با پیگیری وضع سیل اخیر در ایران به خانواده های قربانیان تسلیت گفت و برای مصدومان و سیل زدگان آرزوی بهبودی كرد.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین نیز در این دیدار با اظهار خرسندی از تشكیل پارلمان جدید اقوام، آغاز ریاست دوره ای آقای عزت بگوویچ در مجلس اقوام بوسنی و هرزگوین را به ایشان تبریك گفت.
حیدری با تأكید بر لزوم توسعه روابط میان دو كشور، افزود: روابط پارلمانی دو طرف با سفرهای هیأت ها و رئیس سابق پارلمان اقوام به ایران و برخی هیأت های پارلمانی از تهران به سارایوو صورت گرفت و روندی رو به گسترش را طی كرد. امیدوارم در دوره جدید نیز این روابط بیش از پیش توسعه یابد.
سفیر كشورمان در بوسنی و هرزگوین در این دیدار، مناسبات دو كشور در عرصه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را خوب و رو به پیشرفت توصیف كرد و گفت: انتظار می رود در برهه فرارو، زمینه های همكاری میان دو كشور بیش از پیش افزایش یابد.
حیدری همچنین در این دیدار، با اشاره به اقدامات غیر قانونی دولت آمریكا علیه ملت ایران افزود: اقدامات خصمانه اخیر واشنگتن موجب افزایش همبستگی و انسجام در میان ملت ایران شده است.
شبس**اروپام**436**1917