زیردریایی فاتح و ناوشكن سهند رژه می روند

تهران- ایرنا- فرمانده منطقه یكم امامت نیروی دریایی ارتش گفت:زیر دریایی بومی كلاس متوسط فاتح و ناوشكن تمام ایرانی و پیشرفته سهندبرای اولین بار بمناسبت روز ارتش در آب های نیلگون خلج فارس رژه می روند.

به گزارش ایرنا،روابط عمومی ارتش روز چهارشنبه بیست و هشتم فروردین به نقل از امیر دریادار دوم مجتبی محمدی اعلام كرد:زیر دریایی فاتح و ناوشكن سهند سال گذشته رونمایی و به ناوگان نیروی دریایی ارتش ملحق شده است.
وی با تبریك فرارسیدن روز 29 فروردین روز ارتش درباره برنامه این نیرو برای برگزاری باشكوه رژه یگان‌های سطحی و زیر سطحی و هوا دریایی نداجا در خلیج فارس گفت: همزمان با مراكز استان‌ها و تهران در بندرعباس نیز رژه نیروهای مسلح در سطح شهر و در خلیج همیشه فارس برگزار می‌شود.
وی افزود: با توجه به ماهیت دریایی، رژه واحدهای دریایی و هوایی نیروی دریایی راهبردی ارتش از جمله شناورهای سطحی، زیرسطحی و یگان‌های هوا دریای نیروی دریایی در آب‌های خلیج فارس و بر فراز آن برگزار خواهد شد.
همچنین نیروهای پیاده و یگانهای نیروی زمینی، نیروی هوایی، پدافند هوایی خاتم الانبیا ارتش و سپاه و بسیج در شهر بندرعباس رژه خواهند رفت.
دریادار محمدی در رابطه با یگان‌هایی كه از نیروی دریایی ارتش در رژه روز ارتش شركت می‌كنند،نیز گفت: یگان‌های شناور سطحی، زیردریایی و تعدادی از یگان‌های هوا دریایی نداجا در رژه دریایی فردا حضور دارند و در سطح شهر بندر عباس نیز یگان‌های پیاده و محمول نیروی هوایی، دریایی، زمینی و قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا ارتش مراسم رژه را با شكوه تر از سال گذشته برگزار خواهند كرد.
وی ادامه داد: در رژه دریایی فردا از هر یگان نیرو دریایی راهبردی ارتش ده‌ها فروند از شناورهای سطحی، زیر سطحی، قایق‌های تند رو و یگان‌های پروازی حضور خواهند داشت.
فرمانده منطقه یكم امامت نیروی دریایی ارتش در ادامه خاطر نشان كرد: ویژگی خاص رژه 29 فروردین امسال این است كه به جهانیان اعلام كنیم، 40 سال است كه ایران اسلامی و نیروهای مسلح آن مسیر روبه‌جلوی خود را با اقتدار و صلابت طی می‌كنند.
دریادار محمدی ادامه داد: این روز همچنین یادكرد و گرامی داشت نیروهای ارتشی، سپاهی، بسیج، نیروی انتظامی و مردمی است كه برای حفظ امنیت جان خود را نثار كرده اند.
وی با بیان اینكه 29 فروردین یاد آور خاطرات جانفشانی‌های نیروی زمینی قهرمان ایران است، گفت :همچنین این روز یادآور درگیری مستقیم نیروهای دریایی كشورمان با آمریكا در سال 1367 است كه ناوشكن جمهوری اسلامی ایران سهند و سبلان و ناو موشك انداز جوشن رشادت‌های ویژه ای از خود در برابر نیروی دریایی آمریكا نشان دادند و در تاریخ جاودانه شدند.
دریادار محمدی گفت: به همین دلیل روز 29 فروردین یادآور شهدای بزرگ نیروی دریایی در رویارویی مستقیم با ایالات متحده آمریكا نیز است.
وی تصریح كرد: پیام رژه 29 فروردین نیروهای مسلح از ارتش سپاه و بسیج این است كه نیروهای مسلح ایران اسلامی برای دفاع از نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و تأمین امنیت منطقه آمادگی كامل دارد.
فرمانده منطقه یكم امامت نیروی دریایی ارتش گفت:نیروهای مسلح ضمن ارسال پیام صلح و دوستی به ملت‌های جهان می‌خواهند بگویند،آماده اند كه در مسائل داخلی مانند زلزله، سیل و دیگر موارد و بلایای طبیعی همراه و هم دوش ملت بوده و به خدمت رسانی به آنها بپردازند.
دریادار محمدی با بیان اینكه نیروهای مسلح كشور هرگونه تهدید و تعدی را با محكم‌ترین شكل پاسخ خواهند داد، در پایان گفت: دفاع ما بازدارنده و شعار ما تأمین امنیت در سایه صلح و همكاری با كشورهای منطقه است.
شبس*سیام*9612 *1917