زائران حرم مطهر رضوی سالروز میلاد جوان كربلا را جشن گرفتند

مشهد- ایرنا- همزمان با 11 شعبان، سالروز میلاد جوان شهید كربلا، حضرت علی اكبر (ع) زائران و مجاوران بارگاه منور رضوی این عید خجسته را جشن گرفتند.

به گزارش ایرنا، در این روز بزرگ زائران بویژه جوانان از گوشه و كنار شهر رهسپار حرم مطهر رضوی شدند تا ضمن تبریك این عید خجسته به ساحت مقدس حضرت امام رضا (ع)، عرض ارادت خود را به خاندان مطهر ثامن الحجج (ع) ابراز دارند.
در سالنامه جمهوری اسلامی ایران، سالروز میلاد حضرت علی اكبر (ع) به عنوان روز جوان نامگذاری شده است، به همین منظور صحن و سرای حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) با بهترین گل و خوشبوترین رایحه ها تزئین و حال و هوای خوش همراه با معنویت و خلوص در سراسر حرم مطهر مستولی شده است.
مراسم محوری گرامیداشت روز جوان در رواق امام خمینی (ره) حرم رضوی برگزار شد و ذاكران اهل بیت (ع) به مولودی خوانی پرداختند.
یكی از سخنران حرم مطهر رضوی نیز در این مراسم به تشریح ویژگی های جوان مومن از دیدگاه اسلام و قرآن پرداخت.
حجت الاسلام مرتضی امین نیا گفت: یكی از نیازهای جوان امروز داشتن الگوی مناسب برای دستیابی به سعادت دنیا و آخرت است كه حضرت علی اكبر (ع) برترین الگوی جوانان در دفاع از اسلام است.
وی افزود: امروز جوانان ما باید با الگو گیری از اوصاف شایسته حضرت علی اكبر (ع) همچون ادب، وقار، سخاوت، شجاعت، اطاعت و تسلیم بودن در برابر فرمان ولی خود از دین مبین اسلام حمایت كنند.
وی با بیان اینكه آشنایی با سیره حضرت علی اكبر (ع) به عنوان جوان نمونه در تاریخ اسلام برای جوانان لازم و ضروری است، اظهار داشت: جوان مهدوی باید گفتار و رفتار و اخلاق شبیه حضرت علی اكبر (ع) داشته باشد.
این كارشناس مذهبی گفت: ناامیدن كردن از رحمت الهی یكی از هنرهای شیطان است كه انسان را از این طریق گمراه می ‌كند و زمینه اصرار بر گناه را در وجود او فراهم می‌ سازد.
وی افزود: با توجه به احادیث اهل بیت عصمت و طهارت (ع) پیرامون اهمیت توبه در سنین جوانی، خداوند برای جوان توبه كننده آغوش ویژه و خاص گشوده است.
7489 / 6053