مقام مسئول در وزارت ارشاد:تالار مركزي شيراز با همكاري شهرداري تكميل مي‌شود

شيراز-ايرنا- معاون مديركل تحول اداري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: با توجه به اينكه ساخت تالار مركزي شيراز براي اين وزارتخانه حائز اهميت است به همين سبب توافق لازم با شهرداري اين شهر براي تكميل هر چه زودتر اين طرح صورت گرفته است.

اداره اطلاع رساني و روابط عمومي اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي فارس، در گزارش روز چهارشنبه خود به نقل از مهران تقوي كه براي رسيدگي به وضعيت پروژه تالار مركزي شيراز به اين شهر سفر كرده است، بيان داشت: به دليل اهميت اين طرح، براي انجام مذاكرات با شهرداري به منظور احداث و بهره برداري از اين مجموعه فرهنگي، شخصا وارد عمل شديم كه نتيجه اين سفر توافق لازم با شهرداري شيراز بود.
وي ادامه داد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي حدود 45 پروژه ملي در كشور دارد كه ٢٠ پروژه آن مربوط به تالارهاي مركزي استان‌هاست اما از اين تعداد تنها سه طرح به بهره برداري رسيده است.
تقوي بيان كرد: با توجه به اينكه در سال هاي گذشته، توزيع يكساني در زمينه بودجه وجود نداشت، به همين سبب روند پيشرفت فيزيكي طرح ها متفاوت است.
معاون مديركل تحول اداري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي افزود: رويكرد دولت در واگذاري ها از پيمانكاري به سمت مشاركت عمومي تغيير يافته است و همين امر موجب شده تا اعتبار لازم از بودجه هاي عمومي برداشت شود.
تقوي ادامه داد: شيراز با وجود اينكه از جاذبه هاي فرهنگي و هنري ارزشمندي برخوردار است اما از حيث جذب بودجه پيشرفت چنداني نداشته است.
وي، همچنين اظهار داشت: با توجه به اجرايي كردن طرح گذر عرفان در شيراز و وجود ساختمان تاريخي سيلوي غله در پشت پروژه ساخت تالار مركزي اين شهر، بهتر است با نگهداري سيلوي غله، از اين مجموعه به ‌منزله مجموعه‌اي فرهنگي تاريخي ياد شود.
طرح تبديل سيلوي غله شيراز به تالار مركزي اين شهر براي نخستين بار در سال 1390با وعده ساخت سالن همايش 2 هزار نفري با زير بناي چهار هزار متر مربع، نگارخانه براي نمايش آثار هنري، اتاق مخصوص تمرين موسيقي و تئاتر، كارگاه ساخت دكور، كتابخانه تخصصي و فضاي نگهداري ادوات موسيقي، در زماني كه سيد محمد حسيني وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي بود در محل سيلوي شيراز كلنگ‌ زني شد.
در مهرماه سال 92كلنگ اين مجموعه براي مرتبه دوم به زمين زده شد و از آن زمان تاكنون وعده‌هاي بسياري براي ساخت آن داده شده است.
7375 /6118

سرخط اخبار استان‌ها