۲۸ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۰۵
کد خبر: 83282623
۰ نفر
سردار قرباني: شهدا پاسدار انقلاب اسلامي هستند

نوشهر- ايرنا - مشاور فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي گفت: انقلاب اسلامي ، انقلاب مقدسي است كه شهدا پاسدار آن هستند و هيچ قدرتي نمي تواند صلابت و عزت روز افزون آن را خدشه دار نمايد.

به گزارش خبرنگار ايرنا ، سردار مرتضي قرباني روز چهارشنبه در آيين سومين روز درگذشت مادر شهيدان رودسر ابراهيمي كه در مصلي شهيد بهشتي تنكابن برگزار شد، افزود: انقلاب اسلامي در سايه قرآن، عنايت خداوند و رهنمود هاي امام (ره) و رهبري به پيروزي رسيد و امروز پرچمدار جبهه حق عليه باطل در جهان است.
وي با بيان اينكه استكبار جهاني و ابرنكبت ها همچون زالويي در جهان اسلام بودند، اظهار داشت: رزمندگان اسلام در راه خدا جنگيدند و با وجود اينكه 44 كشور با تجهيزات كامل از صدام حمايت مي كردند اما تحت لواي ولايت آنها را شكست داديم كه اين افتخار بزرگي براي ملت ما است.
سردار قرباني با اشاره به ويژگي هاي شخصيتي مادر شهيدان ابراهيمي، خاطرنشان كرد: اين مادر بزرگوار از سال 48 به آموزش قرآن مي پرداخت و فرزندان خود را در دامن اسلام پرورش داد و در شرايطي كه چشم براه فرزند شهيدش بود به ديار حق شتافت.
وي تصريح كرد: نقش زنان و بويژه مادران شهيد در پيروزي انقلاب اسلامي و دوران دفاع مقدس در حفظ ، صلابت و عزت نظام مقدس جمهوري اسلامي بي بديل بود و بايد مادران امروز راه اين عزيزان را ادامه بدهند.
مشاور فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامي همچنين در واكنش به تهديدهاي رييس جمهور آمريكا عليه ايران اسلامي، افزود: ترامپ كوچكتر از آن است كه بخواهد انقلاب اسلامي را تهديد كند و رزمندگان اسلام در طول 40 سال اخير بارها پوزه آنها را به خاك ماليده اند.
وي يادآور شد: امروز انقلاب اسلامي از مرزهاي ايران فراتر رفته و كوچكترين نقطه تهديد دشمن در تيررس رزمندگان اسلام قرار دارد.
مادر شهيدان رودسري ابراهيمي دو روز پيش پس از تشييع در گلزار شهداي شهرستان تنكابن به خاك سپرده شد.
غلامعلي يازدهم ارديبهشت سال 1361 در عمليات بيت‌المقدس، محمدرضا در عمليات آزادسازي فاو به عنوان جانشين فرمانده گردان عملياتي در 24 دي‌ماه 1364 و عليرضا رودسر ابراهيمي نيز در عمليات شلمچه در دي‌ماه 1365 به عنوان فرمانده حضور داشتند كه به شهادت رسيدند.
پيش از اين نيز دكتر حسن روحاني رييس جمهوري و احمد حسين زادگان استاندار مازندران در پيامي جداگانه درگذشت مادر شهيدان ابراهيمي رودسري را تسليت گفته بودند.
استان مازندران در دوران دفاع مقدس 10 هزار و 400 شهيد تقديم اسلام و انقلاب كرده است.
شهرستان 166 هزار نفري تنكابن 564 شهيد در دوران دفاع مقدس و يك شهيد مدافع حرم تقديم اسلام و انقلاب كرده است.
/1602/7513/1899

سرخط اخبار استان‌ها