هفت هزار ارتشی به سیل زدگان لرستان كمك كردند

تهران- ایرنا- فرمانده قرارگاه عملیاتی لشكر 84 گفت: هفت هزار نفر از ارتشیان لرستان به سیل زدگان لرستان خدمت رسانی كردند.

امیر سرتیپ دوم ستاد «مراد خوش كنار» در گفت وگو با خبرنگار دفاعی ایرنا، اظهارداشت: كارآمدی ارتش در زلزله كرمانشاه و سیل اخیر در كشور قابل ارزش است.
وی با تاكید بر این كه در موج اول بارندگی در لرستان از سوم فروردین تمامی امكانات امدادرسانی در همان ساعت اولیه ارسال شد، ادامه داد: در موج دوم بارندگی‌ها بنا به درخواست فرماندار نورآباد نفربرهای ارتش به این شهرستان اعزام شد كما این كه در درود و بروجرد هم پادگان مهندسی 411 با تمام امكانات در كنار مردم بودند و در ایجاد سیل بند تعداد زیادی از روستاها را از غرق شدن نجات دادند.
فرمانده قرارگاه عملیاتی لشكر 84 با بیان این كه در 13 فروردین ستاد بحران ارتش در پلدختر تشكیل شد، اضافه كرد:هفت هزار نیروی ارتش در سیل اخیر حضور داشتند به طوری كه امكانات 400 دستگاه خودروی ارتش در اختیار مردم قرار گرفت.
امیر خوش‌ كنار انجام 420 ساعت پرواز توسط بالگرد های هوانیروز ارتش را از دیگر فعالیت‌های ارتش به سیل‌زدگان پلدختر و معمولان برشمرد.
وی به برپایی بیمارستان های صحرایی ارتش در پلدختر و معمولان ارشاره كرد و ادامه داد: در این بیمارستان‌ها 21 هزار نفر طبابت شده و 600 میلیون دارو توزیع شد.
فرمانده قرارگاه عملیاتی لشكر 84 ساخت پل اصلی شهر پلدختر در 48 ساعت و امدادرسانی به روستاهای چم‌مهر و كونانی با استفاده از قایق های موتوری را از دیگر اقدامات نیروی زمینی ارتش برای كمك به سیل زدگان لرستان دانست.
امیر خوش كنار خاطرنشان كرد: تعداد چهار كمپ در روستای چم مهر ایجاد و راه‌های دسترسی ایجاد شد این در حالی است كه 400 خانوار سیل زده در مساجد و حسینیه منازل سازمانی لشگر 84 اسكان داده شد.
به گزارش ایرنا، بر اثر سیل روز دوشنبه 12 فروردین در لرستان رودخانه های این استان در شهرستان های مختلف طغیان و سد مروك درود نیز سرریز كرد. ستاد مدیریت بحران استان قبل از وقوع سیل اطلاع رسانی وسیعی را انجام داد و به صدها هزار نفر از اهالی هشدار داده شد منزل خود را ترك كنند.
سیام*9612**1336