۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۹
کد خبر 83282409
۰ نفر
خط تولید نوارهای هشدار دهنده گاز در مشهد بهره برداری شد

مشهد - ایرنا - خط تولید نوارهای هشدار دهنده و انبار معین شركت گاز خراسان رضوی روز چهارشنبه با حضور جمعی از مسئولان شركت ملی گاز ایران در شهرك صنعتی فناوری های برتر مشهد به بهره برداری رسید.

رئیس امور بازرسی و كنترل فنی شركت ملی گاز ایران در این مراسم گفت: این شركت بیشترین كالا و تجهیزات مورد نیاز خود را از تولیدات داخلی فراهم می كند و توجه ویژه ای به حمایت از تولیدات داخلی به خصوص در سال رونق تولید دارد.
مسعود زردویان با بیان اینكه 90 درصد كالاهای شركت ملی گاز ایران تولید داخل است افزود: شركت های تولیدی داخلی با اعتمادسازی، استاندار سازی كالا، كیفیت و قیمت مناسب می توا نند با دیگر شركتها رقابت كنند.

* اجرای 2 هزار و 300 كیلومتر شبكه گذاری فولادی در خراسان رضوی
مدیر مهندسی و اجرای طرح های شركت گاز خراسان رضوی هم گفت: با توجه به شرایط اقتصادی و تحریم های ظالمانه، سرمایه گذاری در بخش تولید با مخاطراتی همراه است و در این شرایط باید سرمایه گذاران را مورد حمایت بیشتر قرار دهیم.
سید مصطفی حیدری افزود: با همه مشكلات اقتصادی 2 هزار و 300 كیلومتر شبكه گذاری فولادی در استان با همكاری شركتهای پیمانكار اجرا شد.
وی اظهار داشت: توجه به تامین كالاها در داخل كشور از جمله امور مورد توجه در اجرای طرح هاست.

* ظرفیت 10 هزار تن تولید
مدیر عامل هلدینگ تولیدی و بازرگانی فپكو هم در باره خط تولید راه اندازی شده به خبرنگار ایرنا گفت: پنجمین سایت تولیدی این هلدینگ به عنوان بزرگترین تولید كننده نوارهای هشدار دهنده در كشور در شهرك صنعتی فناوری های برتر خراسان رضوی به بهره برداری رسید كه ظرفیت اسمی آن 10 هزار تن كالا مطابق با استاندارد های جهانی و با مواد ایرانی است.
مجتبی توكلی با بیان اینكه برای این طرح 300 میلیارد ریال هزینه شده است افزود: در این خط تولید برای 40 نفر به صورت مستقیم اشتغال ایجاد شده است.
وی اظهار داشت: در فاز دوم نیز ساخت لوله های پلی اتیلن استاندارد در حوزه گاز رسانی و آب رسانی در دستور كار هیات مدیره این هلدینگ است.
هم اكنون 2 میلیون و 254 هزار و 364 مشترك از خدمات شركت گاز در خراسان رضوی استفاده می كنند كه از این تعداد یك میلیون و 777 هزار و 197 مشترك شهری و 477 هزار و 167 مشترك روستایی هستند.
7507 / 6053