مددجویان كمیته امداد از دفترچه بیمه سلامت برخوردار می شوند

ایلام - ایرنا - مدیركل بیمه سلامت ایلام گفت: بر اساس انعقاد تفاهم نامه مشترك بین سازمان بیمه سلامت ایران و كمیته امداد امام خمینی(ره) تمامی مددجویان تحت پوشش كمیته امداد این استان تحت پوشش خدمات درمانی این سازمان قرار می گیرند.

نورالدین رحیمی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با تبادل این تفاهم نامه از این پس كارت‌ها و دفترچه های كمیته امداد از درجه اعتبار ساقط و تمامی مدد جویان كمیته امداد استان دفترچه بیمه سلامت دریافت می كنند.
وی با بیان اینكه مهلت تبدیل كارت درمانی به دفترچه بیمه ای تا آخر اردیبهشت است، افزود: تعداد این مددجویان در ایلام 20 هزار نفر هستند كه با امضای این تفاهم نامه، تحت پوشش بیمه درمان اداره كل بیمه سلامت قرار خواهند گرفت.
مدیركل بیمه سلامت ایلام یادآور شد: پیش از این، مددجویان كمیته امداد با كارت درمان برای دریافت خدمات مورد نیاز به پزشكان طرف قرارداد مراجعه می كردند كه از این پس این افراد از طریق بیمه سلامت دفترچه بیمه ای دریافت می كنند.
رحیمی گفت: زمان اعلام فراخوان و چگونگی ارجاع بیمه شدگان كمیته امداد امام خمینی (ره) در روزهای آینده اعلام می شود.
وی، یكی از مزایای صدور بیمه سلامت برای بیمه شدگان كمیته امداد را حفظ شان و منزلت آنان عنوان كرد و یادآور شد: با این تدبیر بدون ایجاد خلل در خدمت رسانی به مددجویان، از خدمات بیمه سلامت بهره مند می شوند.
مدیر كل بیمه سلامت ایلام تاكید كرد: خدمات بیمه تكمیلی این افراد كماكان توسط كمیته امداد امام خمینی (ره) پرداخت می شود و هیچ نگرانی در این زمینه برای بیمه شدگان وجود ندارد.
341 هزار نفر از جمعیت 580 هزار نفری ایلام تحت پوشش بیمه سلامت هستند.
7180/6034