نوبخت: 7 هزار میلیارد تومان بابت خسارت به سیل زدگان اعطا می شود

تهران- ایرنا- رئیس سازمان برنامه و بودجه پیرامون پرداخت خسارت های وارده به سیل زدگان گفت: آنچه تاكنون پیش بینی شده، دستكم هفت هزار میلیارد تومان می توان از ردیف های نقدی و اسناد اوراق بودجه، برای بازپرداخت و به نوعی جبران خسارت های سیل زدگان اختصاص داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «محمدباقر نوبخت» امروز (چهارشنبه) در پایان نشست هیات وزیران در جمع خبرنگاران افزود: براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی لازم است برای همه كاركنان دولت اعم از شاغلان و بازنشستگان احكام جدید حقوقی صادر شود تا پرداختی های سال 98 بر اساس احكام جدید به مورد اجرا درآید.
به گفته این مقام مسئول، هنوز برخی دستگاه ها موفق به صدور همه احكام خود نشده اند، اما در تخصیص بودجه برای پرداخت حقوق شاغلان و بازنشستگان اعلام شده بود، چنانچه همه احكام هم صادر نشده، دستگاه ها باید مبلغ ثابت 400 هزار تومان را كه مصوبه مجلس است در حقوق فروردین ماه پرداخت كنند.
نوبخت خاطرنشان كرد: آنچه سازمان برنامه و بودجه به خزانه تخصیص داده، با احتساب مبلغ 400 هزار تومان است و در صورتی كه برخی موارد این افزایش اعمال نشده، بطور حتم اقدام خواهد شد و امروز یا فردا پرداخت می شود.
وی اظهار داشت: زمانی كه همه احكام صادر شود، همه افزایش حقوق ها از یكم فروردین ماه 98 لازم الاجراست و بطور حتم برای بخش قابل توجهی از كاركنان بیش از 400 هزار تومان افزایش خواهیم داشت و در پرداختی های ماه بعد جبران خواهد شد.

** مطالبات فرهنگیان
نوبخت اضافه كرد: منابع بودجه پارسال در حد 91 درصد تحقق یافت، اما به آموزش و پروش 107 درصد پرداخت، انجام شد.
وی گفت: امكان پرداخت برخی بدهی های وزارت آموزش و پرورش فراهم نشد، هفته گذشته باردیگر نزدیك به 600 میلیارد تومان پرداختی به این وزارتخانه انجام شد.
به گفته رئیس سازمان برنامه و بودجه، امروز و فردا نیز 2 هزار و 100 میلیارد تومان منابع جدید كه از سال گذشته پیگیر دریافت آن از بانك مركزی شدیم، به آموزش و پرورش پرداخت، و امید می رود تا پیش از هفته معلم بتوانند همه بدهی های خود را بپردازیم و مطالبات فرهنگیان تسویه شود.
اقتصام*3065**1559