306 مدرسه توسط بنياد علوي در چالدران تجهيز و احداث مي شود

اروميه - ايرنا - فرماندار چالدران گفت: 306 مدرسه تا سال 1401 توسط بنياد علوي در اين شهرستان تجهيز يا احداث مي شود.

حسن محمدزاده روز چهارشنبه در جلسه شوراي آموزش و پرورش چالدران افزود: بنياد علوي اقدامات ارزنده اي در راستاي محروميت زدايي و بهبود شاخص هاي مختلف آموزشي در اين شهرستان انجام داده كه بايد از مسوولان آن قدرداني كرد.
وي اضافه كرد: علاوه بر اجراي طرح هاي اين بنياد، در حال حاضر 10 طرح ساخت و تجهيز مدارس با 37 كلاس درس در چالدران اجرا مي شود كه به ترتيب اتمام در اختيار آموزش و پرورش قرار مي گيرد.
وي بيان كرد: همچنين اجراي 14 طرح ديگر با اعتبار 40 ميليارد ريالي با مشاركت اداره كل نوسازي، توسعه و تجهيز مدارس آذربايجان غربي در چالدران آغاز مي شود.
فرماندار چالدران ادامه داد: با توجه به كوتاه بودن فصل كاري در اين منطقه بايد اين طرح ها با سرعت به اجرا درآيند تا مشكلي در مسير ساخت آنها ايجاد نشود.
محمدزاده با بيان اينكه آموزش و پرورش نقطه شروع توسعه در سراسر دنياست، گفت: كمبود فضاي آموزشي ، مشكل تجهيز و ساماندهي مدارس، كمبود و نبود سرويس هاي بهداشتي در مراكز آموزشي، مشكلات مربوط به مدارس شبانه روزي و پراكنده بودن آنها از جمله مشكلات آموزش و پرورش چالدران است كه بايد براي رفع آنها همه توان خود را به كار بگيريم.
به گزارش ايرنا، شهرستان چالدران محروم ترين شهر آذربايجان غربي است كه در شمال اين استان قرار دارد.
با اهتمام دولت، بنياد مستضعفان و بنياد علوي اقداماتي در راستاي محروميت زدايي از اين شهرستان انجام شده است.
8137/2093

سرخط اخبار استان‌ها