۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵
کد خبر 83281898
۰ نفر
سخنگوی سپاه:اظهارات سعید قاسمی شخصی و فاقد اعتبار است

تهران- ایرنا- سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در واكنش به ویدیویی منتشر شده از یكی از بازنشستگان سپاه در خصوص بوسنی، تاكید كرد: اظهارات وی شخصی و فاقد اعتبار بوده و مورد تایید سپاه نیست.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار سرتیپ دوم پاسدار«رمضان شریف» در پی انتشار ویدیویی اینترنتی از سعید قاسمی یكی از بازنشستگان سپاه درباره استفاده از پوشش هلال احمر در جریان جنگ بوسنی اظهارداشت: اظهارات آقای سعید قاسمی كه مدتی داوطلبانه در بوسنی حضور داشته اند و سال‌های زیادی هم از بازنشستگی ایشان می‌گذرد ، دیدگاهی شخصی و فاقد اعتبار بوده و مورد تایید سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نمی باشد.
وی افزود: مواضع و كاركردهای سپاه در عرصه‌های مختلف تابع منطق و منطبق با قوانین و مقررات بوده و اقدامات امدادی سپاه به مردم مسلمان بوسنی نیز از این قاعده تبعیت كرده است.
سخنگوی سپاه با اشاره به تلاش آمریكایی ها برای قلب واقعیات و وارونه جلوه دادن اقدامات سپاه در حوزه های مختلف تصریح كرد: تجربه نشان داده است مستنداتی كه آمریكایی ها برای واقعیت سازی های موردنظر خود ارائه می كنند فاقد وجاهت و اعتبار بوده و بایستی با تردید و هوشمندی با آن برخورد شود.
رمضان شریف با یادآوری اینكه این گونه اظهارات از آقای سعید قاسمی مسبوق به سابقه بوده و مسئولیت اظهارات اخیر بر عهده وی است گفت: درعین حال تاكید می كنیم ایشان و برخی افراد كه از سازمان سپاه بازنشسته و یا به گونه ای جدا شده‌اند، از اظهارنظرهای غیرمسئولانه و خلاف واقع پرهیز نموده و برای دشمنان انقلاب و ملت ایران تولید بهانه و دستاویز نكنند.
سیام*9612 **2021**