بانك اطلاعات آزمایشگاه‌های فعال حوزه هوافضا راه‌اندازی شد

تهران- ایرنا- بانك اطلاعات آزمایشگاه‌های فعال حوزه هوا فضا به همت ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تكمیل و راه اندازی شد.

به گزارش روز چهارشنبه گروه علمی ایرنا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، این ستاد برای فراهم شدن زیرساخت ها و بسترسازی برای تست و آزمون محصولات هوافضا، اقدام به تكمیل بانك اطلاعاتی آزمایشگاه های فعال حوزه هوافضا كرده است.
ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری در تكمیل این بانك اطلاعاتی، اهدافی همچون «توسعه فناوری، صنایع و شركت‌های دانش‌بنیان»، «ضرورت ایجاد بسترهای لازم برای تست و آزمون محصولات شركت‌های دانش‌بنیان و طرح‌های كلان مندرج در سند جامع توسعه هوافضا»، «تجاری سازی و برند سازی محصولات» و «حمایت هدفمند از طرح‌های آزمایشگاهی، برای ساختاردهی و انسجام‌بخشی به زیرساخت‌های آزمایشگاهی» را در دستور كار داشته است.
در این پروژه كه در ذیل طرح «شبكه ملی آزمایشگاهی هوافضا» انجام شد، بانك اطلاعات موجود در شبكه و آزمایشگاه‌های فعال دراین حوزه مورد بررسی قرار گرفت و مراكز آزمون فعال حوزه فناوری هوافضا شناسایی شد، این طرح با كمك شبكه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اجرایی شده است.
علمی** 9340** 1055