۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۸
کد خبر 83281780
۰ نفر
والورده: مسي هميشه ما را از مخمصه نجات مي دهد

تهران- ايرنا- سرمربي تيم بارسلونا پس از پيروزي مقابل منچستريونايتد در مرحله يك چهارم نهايي ليگ قهرمانان اروپا با تمجيد از كاپيتان تيمش گفت: مسي هميشه ما را از مخمصه نجات مي دهد.

به گزارش روز چهارشنبه ايرنا، خبرگزاري رويترز نوشت: «ارنستو والورده» سرمربي بارسلونا «ليونل مسي» را به خاطر آرام كردن تيمش پس از شروع پرتنش در ديدار شب گذشته مقابل منچستريونايتد و نقش الهام بخش او براي پيروزي 3 بر صفر كاتالان ها و صعود به نيمه نهايي ليگ قهرمانان به شدت مورد تحسين و تمجيد قرار داد.
«ماركوس رشفورد» در دقيقه دوم تيرك دروازه تيم ميزبان را به لزره انداخت اما مسي در عرض 5 دقيقه 2 بار موفق به باز كردن دروازه يونايتد شد تا بارسايي ها نيمه نخست را با 2 گل به پايان برسانند.
در ادامه نيز «كوتينيو» با يك شليك سركش موفق شد تا گل سوم تيمش را به ثمر برساند و بدين ترتيب آبي اناري ها در مجموع 2 ديدار رفت و برگشت با نتيجه 4 بر صفر راهي نيمه نهايي شدند.
در اين بين، والورده پس از بازي اظهار داشت: مسي هميشه ما را از مخمصه نجات مي دهد و ما براي داشتن او از هيچكسي عذرخواهي نمي كنيم.
وي ادامه داد: لئو هميشه در بازي هاي بزرگ به داد ما مي رسد و اين درخشش تنها به لحظات حساس محدود نشده و تمام طول مدت بازي را در بر مي گيرد. او هميشه توانايي گلزني دارد و علاوه بر اين انگيزه اي براي تحرك خط حمله نيز محسوب مي شود.
شاگردان والورده شب گذشته موفق شدند، سرانجام پس از سه بار حذف پياپي در مرحله يك چهارم ليگ قهرمانان به دور بعد صعود كنند كه از جمله تحقير آميز ترين آنها مي توان به شكست 3 بر صفر فصل گذشته مقابل آ. اس رم اشاره كرد.
والورده در اين باره اظهار داشت: براي اين مرحله اميدهاي زيادي داريم چرا كه مدت ها است از آخرين حضور ما در نيمه نهايي مي گذرد و علاوه بر اين، سال گذشته شكست دردناكي را تجربه كرديم. در فوتبال هيچ چيزي قابل پيش بيني نيست، آنها (منچستر يونايتد) تيم خوبي هستند و مي توانستند براي ما دردسر درست كنند بنابراين از تمركز خودمان اطمينان حاصل كرديم و با ارائه يك بازي هيجان انگيز راه خود را به نيمه نهايي باز كرديم.
اين در حالي است كه «اوله گانر سولسشر» سرمربي يونايتدها نيز نمايش جادوئي مسي را مهر تاييدي دانست بر اين موضوع كه چرا او و «كريستيانو رونالدو» بهترين بازيكنان جهان محسوب مي شوند.
سولسشر در اين باره اظهار داشت: او يك استعداد خارق العاده است؛ او و رونالدو در يك دهه گذشته بهترين بازيكنان جهان بوده اند و او نشان داد كه چرا همگان اين طور فكر مي كنند و اينكه چرا اين تيم (بارسا) بارها عنوان قهرماني ليگ قهرمانان را تصاحب كرده است.
ورزشي**3991**1067**