۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶
کد خبر 83281701
۰ نفر
تلاش برای بازگشایی تونل اربعین ادامه دارد

ایلام - ایرنا - فرمانده پلیس راه ایلام از تلاش راهداران استان برای تسریع در بازگشایی تونل اربعین خبر داد و گفت: این مسیر بزودی بازگشایی می شود.

سرهنگ رضا همتی زاده روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در جریان بارش های سیلابی اخیر در استان مسیر ارتباطی ایلام - اسلام ‌آباد به علت ریزش در دهانه ورودی تونل اربعین(از سمت استان كرمانشاه) مسدود شد.
وی با بیان اینكه تردد در این محور همچنان ناممكن است، افزود: مسیر جایگزین برای تردد در این محور جاده قدیم ایلام، قلاجه به اسلام آباد است.
رئیس پلیس راه ایلام تاكید كرد: با تلاش گروه های راهداری استان به زودی این مسیر بازگشایی و تردد برقرار خواهد شد.
همتی زاده با اشاره به دیگر محورهای مواصلاتی استان تصریح كرد: محور دره شهر به پل دختر نیز كه به علت تخریب راه و پل خسارت دیده است همچنان مسدود است.
وی از مسدود شدن جاده كمربندی شهرستان دهلران نیز خبر داد و اضافه كرد: مسیر جاده بولی از توابع بخش چوار تعدادی از تیرهای چراغ برق آسیب دیده و از محل نصب خود كج شده اند كه هر لحظه امكان سقوط آنها وجود دارد.
به گزارش ایرنا، در جریان سیلاب نیمه نخست فروردین ماه جاری بارش های تند سیلابی موجب خرابی و آسیب دیدن بخش زیادی از راه های اصلی و فرعی استان ایلام شد.
در پی بارش‌های اخیر و جاری شدن سیلاب‌ها 810 كیلومتر از راه‌های استان دچار خساراتی از قبیل نشست‌های موضعی، رانش، آب بردگی و آسیب‌های جسم راه شد كه 27 دستگاه پل تخریب و به 750 دستگاه پل آسیب‌های جدی واردشد كه میزان خسارت اولیه بالغ بر یك هزار میلیارد ریال برآورد شده است.
7172/6034