گروه داوطلب ارامنه تهران:دلبستگی به هموطنان ما را به پلدختركشاند

پلدختر - ایرنا - گروه 6 نفره داوطلب امداد به سیل زدگان از ارامنه تهران كه در شهرستان پلدختر حضور یافته اند، دلبستگی به هموطنان و حس وطن دوستی را انگیزه خود برای حضور در این منطقه عنوان می كنند.

«امیل موسی خانی» سرپرست گروه 6 نفره داوطلب امداد به سیل زدگان پلدختر روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، گفت: بر اساس حس وطن دوستی و انسان دوستی و وظیفه انسانی برای كمك به سیل زدگان پلدختر به این شهر آمدیم.
وی اظهار كرد: ارمنی ها و مسلمانان در ایران روابط برادرانه و نزدیكی باهم دارند و همواره در مصائب و مشكلات كنار یكدیگر هستند.
وی افزود: حضرت عیسی مسیح(ع) پیروان خود را دعوت به دستگیری از نیازمندان كرده و می فرماید؛ اگر برادری غمگین است ما هم غمگین هستیم و اگر شاد است، ما هم شاد می شویم.
وی ادامه داد: در ایام تعطیلات نوروز هم برای كمك به سیل زدگان آق قلا به این شهر سفر كردیم و اكنون نیز برای كمك به سیل زدگان پلدختر آمدیم كه به علت تقسیم كار توسط گروه های پیشتاز امدادرسان و روند رو به عادی شدن وضع شهر، فردا به استان خوزستان سفر می كنیم.
عضو تیم باشگاه بسكتبال فراز تهران و عضو تیم ملی زیر 18 سال ارمنستان نیز به خبرنگار ایرنا، گفت: با وجود اینكه در تیم ملی بسكتبال ارمنستان بازی می كنم به عشق ایران و هموطنانم تمرینات تیم ملی ارمنستان را تعطیل كردم و برای كمك به سیل زدگان آمدم.
«میكی آودیان» اظهار كرد: در شرایطی كه قرار بود در اردوی آمادگی تیم ملی بسكتبال ارمنستان آماده شوم، از مربی تیم ملی اجازه گرفتم تا به ایران بیایم و در كنار هموطنان سیل زده باشم.
وی كه تولد 18 سالگی خود را در پلدختر جشن گرفت، گفت: آرزوی سلامتی و سعادت برای تمام ایرانیان دارم و پس از سفر خوزستان به ادامه تمرینات ورزشی خود خواهم پرداخت.
دیگر عضو گروه امدادی ارمنی نیز به ایرنا گفت: موجب افتخار ما ارامنه است كه در كنار هموطنان ایرانی خود به سیل زدگان كمك كنیم.
«اجمیل موسی خانی» اضافه كرد: مشكلات سیل زدگان را مشكلات خودمان می دانیم و آماده هر گونه كمك هستیم.
به گزارش ایرنا، گروه های مختلف خودجوش مردمی از اقصی نقاط ایران اسلامی برای كمك به سیل زدگان پلدختر به این شهرستان سفر كردند.
سیل اخیر پلدختر بر پایه تازه ترین برآورده ها، سبب تخریب كامل سه هزار خانه و خسارت به هشت هزار واحد مسكونی شهری و روستایی این شهرستان شد.
سیل علاوه بر تخریب كامل سه هزار خانه و خسارت به هشت هزار واحد مسكونی شهری و روستایی این شهرستان 550 میلیارد تومان به بخش كشاورزی و در مجموع حدود 400 هزار میلیارد خسارت به پلدختر زد و به 550 مغازه و فروشگاه خسارت كلی و جزیی وارد كرد.
/6033/ 3093