شهيد ابراهيم طوسي: انقلاب اسلامي كشتي نجات است

سمنان- ايرنا- شهيد غلامرضا ابراهيم طوسي يكي از شهداي دفاع مقدس در بخشي از وصيت نامه خود، خطاب به ملت ايران اظهار داشت: انقلاب اسلامي بهاي خون شهدا و هم چون كشتي نجات است كه راه سعادت، رستگاري و پيشرفت را نشان مي دهد.

به گزارش ايرنا، شهيد ابراهيم طوسي فرزند علي اصغر و فاطمه يكم ارديبهشت 1349، در شهرستان دامغان، در خانواده اي معتقد به احكام اسلامي و خداترس به دنيا آمد و پدرش، كشاورز بود.
اين شهيد بزرگوار از كودكي سخت كوش و پرتلاش بود و به واسطه قلب مهرباني كه داشت به همه در حد توان خود كمك مي كرد.
اين شهيد والامقام دانش‏آموز اول متوسطه در رشته انساني بود كه با شروع جنگ تحميلي با وجود سن و سال كمش احساس وظيفه كرد و براي دفاع از خاك وطن در برابر متجاوزان رهسپار ميدان جنگ شد.
شهيد ابراهيم طوسي اولين بار از طرف سپاه دامغان تيپ 12 گردان رزم به عنوان بسيجي به جبهه هاي جنگ براي دفاع از خاك وطن اعزام شد و پس از هفت ماه و 26 روز دفاع از خاك وطن، سرانجام در بيست و چهارم اسفند 1366 در عمليات غرور آفرين بيت المقدس سه، در منطقه ماووت عراق با اصابت تركش به خيل دوستان شهيدش پيوست.
اين شهيد بزرگوار در وصيت نامه خود گفته است: تمامي هستي امانتي است در اختيار بشر و زماني فرا رسد كه اين امانت بايد باز پس داده شود و چه زيباست كه جان را با شهادت باز پس داد.
پيكر مطهر شهيد در زادگاهش واقع در روستاي غني آباد در شهرستان دامغان به خاك سپرده شد.
استان سمنان سه هزار شهيد تقديم نظام جمهوري اسلامي كرده است.
خبرگزاري جمهوري اسلامي(ايرنا) مركز سمنان در موضوع هاي مختلف فرهنگي و اجتماعي پرونده هاي خبري ويژه با برنامه مشخص را در دستور كار خود دارد.
با هدف قدرشناسي از رشادت ها و دلاوري هاي رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس و معرفي فرهنگ ايثار و شهادت به نسل جوان همچنين الگوسازي براي اين نسل، خبرگزاري ايرنا پرونده معرفي شهداي استان سمنان را در برنامه خود قرار داده است.
معرفي جاذبه هاي گردشگري استان، پرونده سلامت و معرفي كتاب، ديگر پرونده هاي خبري خبرگزاري ايرنا مركز سمنان است.
7342/7408