۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۸
کد خبر 83281568
۰ نفر
شمال و جنوب ميزبان مدعيان بسكتبال

تهران- ايرنا- رقابت هاي مرحله نيمه نهايي ليگ برتر بسكتبال فردا ادامه پيدا مي كند و گرگان و آبادان ميزبان دو مسابقه خواهند بود.

به گزارش ايرنا، مرحله نيمه نهايي ليگ برتر بسكتبال فردا پنجشنبه ادامه پيدا مي كند و شهرهاي گرگان و آبادان ميزبان هستند. شمال كشور ميزبان تقابل شهرداري گرگان و شيميدر تهران است كه در دو ديدار اول هر كدام به يك پيروزي رسيده اند و جنوب ايران هم ميزبان ديدار نفت آبادان و پتروشيمي ماهشهر است كه شرايطي مشابه دو تيم ديگر دارند.
در گرگان شهرداري اين شهر با حمايت تماشاگران پرشورش از شيميدر تهران پذيرايي خواهد كرد. يك برد خارج از خانه براي گرگاني ها شرايطشان را نسبت به حريف بهتر كرده است و اين تيم روي كاغذ شانس بيشتري از حريف تهراني اش دارد اما اهالي بسكتبال به خوبي مي دانند كه شيميدر با ستاره هايش در گرگان به دنبال كسب نتيجه است و همين مساله مي تواند تقابل اين دو تيم در مسير فينال را جذاب تر كند. هر تيمي كه بتواند در دو ديدار پيش رو به دو برد برسد فيناليست مي شود در غير اين صورت مسابقه پنجم تيم فيناليست را تعيين خواهد كرد.
در آبادان نيز نفتي ها ميزبان پتروشيمي خواهند بود. اين تيم نيز يك برد خارج از خانه دارد و در حالا در خانه خود به دنبال كار بزرگي است. نفت آبادان بايد برابر مدعي اصلي قهرماني به ميدان برود و در ديدار قبلي نشان داده كه مي تواند حريفش را به دردسر بيندازد. در اين ديدار نيمه نهايي بايد شانس پتروشيمي را بيشتر دانست ما تقابل دو تيم جنوبي نيز مثل تقابل در شمال ايران غيرقابل پيش بيني خواهد بود.
نفت آبادان تنها تيمي است كه بدون بازيكن خارجي وارد مرحله نيمه نهايي شده اما با اضافه كردن مايك رستم پور بازيكن ايراني آمريكايي تيم ملي تركيبش را تقويت كرده و با اعتماد به نفس بالاتري نسبت به مرحله مقدماتي ليگ به ميدان مي رود.
ديدارهاي سوم و چهارم مرحله نيمه نهايي به ميزباني گرگان و آبادان است و اگر تكليف تيم هاي فيناليست مشخص نشود ديدار پنجم برگزار خواهد شد.
ورزشي**9219**9118**