كمك یك میلیارد تومانی وزارت علوم به دانشگاه های سیل زده

تهران - ایرنا - رئیس سازمان امور دانشجویان، اظهار كرد: وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مبلغ یك میلیارد تومان به دانشگاه های استان های سیل زده خوزستان و لرستان تخصیص داد .

مجتبی صدیقی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه ایرنا، گفت: پس از هماهنگی های به عمل آمده میان سازمان امور دانشجویان و حوزه عمرانی و پشتیبانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، هیأتی از این وزارتخانه برای بازرسی از دانشگاه های سیل زده به استان های خوزستان و لرستان اعزام شدد.
وی افزود: بر اساس مذاكره با مسئولان دانشگاه های خوزستان و لرستان، نیازهای اضطراری این دانشگاه ها احصاء شد و اعتبارات محدودی كه داشتیم به این دانشگاه ها تزریق كردیم تا محیط این مراكز آموزشی برای پذیرش دانشجویان مهیا شود.
رئیس سازمان امور دانشجویان در مورد میزان خسارت های وارده به دانشگاه های مناطق سیل زده، توضیح داد: دانشگاه های این دو استان لطمه زیادی در سیل ندیدند اما دو آزمایشگاه دانشكده كشاورزی دانشگاه لرستان با مشكلاتی مواجه شده بود.
صدیقی اظهار كرد: شرایط به گونه ای بود كه باید هر چه سریعتر امكانات اولیه برای راه اندازی دانشگاه ها تزریق می شد.
معاون وزیر علوم در مورد اعتبارات تزریق شده به این دانشگاه ها، گفت: دانشگاه های خوزستان و لرستان هر كدام 500 میلیون تومان اعتبار دریافت كردند و سایر مراكز آموزش عالی در این استانها اعتبار كمتری گرفتند. البته با توجه به اینكه بودجه سال 98 دانشگاه ها هنوز تخصیص نیافته است فعلاً همین مبلغ را پرداخت كردیم.
این مسئول وزارت علوم اظهار امیدواری كرد كه در اردیبهشت ماه هم اعتبارات دیگری به این دانشگاه ها تخصیص داده شود و این دانشگاه ها از اعتبارات پیش بینی شده دولت برای سیل بهره مند شوند.
**9492** 1200