بارش باران موجب آبگرفتگي معابر در اروميه شد

اروميه - ايرنا - بارش شديد باران كه از شامگاه سه شنبه آغاز شده است، موجب آبگرفتگي برخي از معابر و خيابان هاي شهر اروميه شد.

به گزارش ايرنا، شدت اين بارندگي و آبگرفتگي به حدي است كه در اولين ساعات روز چهارشنبه در برخي از ميدان ها و زيرگذرها خودروها و سرويس ها قادر به حركت نبودند كه اين امر موجب بروز ترافيك در مسيرها و خيابان هاي منتهي به مركز شهر و مراكز پرتردد شد.
كنارگذرهاي شهيد رجايي، منطقه بهداري، رودكي، حوالي پل خاتم الانبيا و پل سه چشمه و برخي مناطق ديگر اروميه شاهد آبگرفتگي شديد است.
اين بارش ها همچنين باعث شده تا درب فاضلاب ها در مناطق ياد شده نيز باز شود و حجم آب فاضلاب حتي به برخي حياط منازل نيز نفوذ كرده است.
دانش آموزان و عابران نيز به علت فراواني بارش ها و آبگرفتگي با مشكل در تردد و رفت و آمد و عبور از ميدان ها و خيابان ها مواجه شده اند.
مهدي كريمي كارشناس اداره كل هواشناسي آذربايجان غربي در گفت و گو با خبرنگار ايرنا گفت: ميزان بارندگي در اروميه تا هشت صبح امروز /چهارشنبه 28 فروردين/ 38 ميليمتر بوده كه بعد از پيرانشهر بيشترين بارندگي در اروميه ثبت شده است.
رييس پليس راهنمايي و رانندگي اروميه نيز در اين باره گفت: حجم ترافيك در بلوار فرهنگيان، نبوت و شهرك شهريار بسيار بوده و بارش ها موجب سنگيني تردد شده است.
سرهنگ صمد بي غم افزود: شهروندان با چراغ روشن و سرعت مطمئنه در سطح خيابان ها تردد كنند و در جاهايي كه آب انباشته شده نيز به كندي حركت كنند تا موجب ناخرسندي سايران نشوند.
سعيد موسوي، معاون پايش اداره كل حفاظت محيط زيست استان نيز در گفت و گو با خبرنگار ايرنا بيان كرد: بارندگي موجب شده تا تعداد روزهاي پاك در اروميه افزايش يابد و امروز نيز هوايي پاك بر اين شهرستان حاكم شود.
به گزارش ايرنا اين بارش ها كه از روز گذشته /سه شنبه/ شروع شده است تا ظهر امروز چهارشنبه ادامه دارد؛ هواشناسي استان نسبت به تردد نكردن در مسير رودخانه ها و مسيل ها هشدار داده است.
7125/7129