تشكیل شعب ویژه رسیدگی به جرائم مشروبات الكلی در گیلان

رشت - ایرنا - رئیس كل دادگستری گیلان از تشكیل شعب ویژه در واحدهای قضایی استان برای رسیدگی به جرائم تولید و توزیع مشروبات الكلی خبر داد.

به گزارش ایرنا، احمد سیاوش پور عصر سه شنبه در نشست شورای برنامه ریزی دادگستری استان از تشدید مجازات و برخورد با تولید و توزیع كنندگان مشروبات الكلی خبر داد و افزود: براساس تصمیمات اتخاد شده، شعبه های ویژه در هر واحد قضایی به پرونده ها با موضوع مشروبات الكلی رسیدگی خواهند كرد و به رئیسان واحدهای قضایی ابلاغ شده تا در چارچوب قانون، احكام صادره برای مجازات تولید و توزیع مشروبات الكلی را تشدید كنند.
وی عرضه مشروبات الكلی در رستوران ها را عملی خلاف شرع، قانون و عفت عمومی دانست و تصریح كرد: دادستان ها در حوزه های قضایی موظف شدند تا با همراهی نیروی انتظامی ضمن بازرسی نامحسوس از رستوران ها و كافه ها، در صورت اخذ گزارش های مردمی نسبت به پیگیری، تعقیب و بازداشت مالك رستوران و معرفی آن به مرجع قضایی و تعطیلی محل كسب اقدام كنند.
رئیس كل دادگستری گیلان همچنین با تاكید بر اینكه براساس قانون، اموال حاصله از درآمدهای نامشروع قابل توقیف و ضبط است، ادامه داد: با تشكیل پرونده قضایی برای تولید و توزیع كنندگان مشروبات الكلی، همزمان با رسیدگی به جرم آنان، فهرستی از اموال این اشخاص نیز تهیه و توسط مقام قضایی توقیف خواهد شد.
99 هتل ، 95 مجتمع تفریحی گردشگری و اقامتی ، 275 مجتمع پذیرایی بین راهی ، 32 هتل آپارتمان، یك هزار و 480 خانه مسافر ، 58 سفره خانه سنتی در گیلان فعال هستند.
7296/2007