فرماندار لاهيجان: دولت خود را موظف به پاسخگويي مي داند

لاهيجان - ايرنا - فرماندار شهرستان لاهيجان گفت: امروز دولتي انتقاد پذير داريم و همه به راحتي از دستگاه هاي اجرايي انتقاد مي كنند و ترسي از بيان آن ندارند و دولت هم خود را موظف به پاسخگويي مي داند.

به گزارش خبرنگار ايرنا سيداسماعيل ميرغضنفري عصر سه شنبه در جلسه ستاد سازماندهي جوانان شهرستان لاهيجان افزود: امروز ملت شريف ايران و همه مي توانند خيلي راحت در كنار دستگاه هاي اجرايي بنشينند و و هر نوع انتقادي را شفاف مطرح كنند درحالي كه اين انتقادها را نمي توانند به جاهاي ديگر داشته باشند.
وي خاطرنشان كرد: جوانان از مشكلاتي نظير نداشتن شغل و درآمد مناسب سئوال مي كنند و همه اين مسايل را از دولت مي خواهند و ما به عنوان نمايندگان دولت بايد پذيراي انتقادات مردم و جوانان باشيم و سخنان آنان را بشنوييم و پاسخگو باشيم .
ميرغضنفري اظهارداشت:بسياري موضوعاتي كه مطرح مي شود فقط دولت نمي تواند پاسخ دهد و برخي از اين مسايل كه به آن منتقد هستيم دولت تولي گري آن را برعهده ندارد ولي در مقام پاسخ همگان دولت را طرف پاسخگويي مي دانند .
وي با اشاره به اينكه بايد نگاهمان را نسبت به دولت عوض كنيم يادآورشد: جوانان بايد بدانند دولت كانون قدرت نيست و همه مسائل در اختيار دولت قرار ندارد و بايد از خود نيز سئوال كنند و كارها را خود شروع كنند و دولت نيز به آنها كمك مي كند .
فرماندار لاهيجان گفت: جوانان بايد برنامه براي خود ترسيم كنند و تشكيلات دولتي نيز از آنان حمايت مي كند و اگر جوانان برنامه ريزي نداشته باشند در دنياي امروز بتدريج از رقابت ها كنار گذاشته مي شوند.
وي يادآورشد: جوانان بايد نگاه هاي خود را تغيير دهند و خودشان را فعالتر كنند؛ امروز ايجاد شغل براي همه جوانان در توان دولت نيست بلكه آنها بايد خودشان تلاش كنند و به توانمندي خود اعتماد داشته باشند و دولت نيز با پرداخت تسهيلات كمك مي كند.
ميرغضنفري اظهارداشت: دولت در مديريت شهرستان ها جوان گرايي كرده و براي جوان گرايي روي سياست هاي خود ايستاده و فضاهايي نظير فضاي نشاط ايجاد كرده و ملت بايد در كنار دولت باشد و در همكاري با هم امور پيش برود.
در اين جلسه كه با حضور مديران برخي ادارات لاهيجان برگزار شد تعدادي از جوانان نخبه و مدال آور شهرستان مشكلات خود را بيان كردند.
پرتوا دارابي قهرمان آسيا در رشته هاي رزمي در اين جلسه اظهارداشت: در لاهيجان زيرساخت هاي ورزشي خوبي وجود دارد ولي ورزش اين شهرستان كيفيت لازم را ندارد و با چشم درآمدزايي به آن نگاه مي شود.
وي خاطرنشان كرد: ورزش قهرماني ارزشمند است و بايد به رشته هاي معتبر و ورزش هاي قهرماني توجه بيشتري صورت گيرد و با اطلاع رساني به مردم ، آنان را نسبت به مزاياي ورزش هاي قهرماني آگاه كرد.
نيلوفر اميدي مربي بسكتبال چاي رفاه لاهيجان نيز در اين جلسه گفت: شهرستان لاهيجان در زمينه هاي مختلف ورزشي مستعد است و تاكنون آزمون هاي خود را نيز پس داده و بايد بيشتر به رشته هاي ورزشي توجه شود.
وي از فرماندار لاهيجان خواست اتاق فكري متشكل از جوانان نخبه شهرستان و برخي ارگان ها تشكيل شود تا مشكلات جوانان بررسي و راهكارهاي مناسب ارائه شود.
مرتضي ميرحسيني جوان نخبه فرهنگي شهرستان لاهيجان نيز گفت: يكي از دغدغه هاي كشور آزادي بيان است كه وعده هايي در اين زمينه داده شده ولي هنوز به وضعيت مطلوب در اين مورد نرسيده ايم و هرچه آزادي بيان محدود شود، جامعه نمي تواند مشكلات خود را حل كند.
وي افزود: وضعيت فضاي رسانه اي كشور به گونه اي است كه يك روزنامه رسمي كشور اثرش از يك كانال معمولي كه معلوم نيست توسط چه كسي اداره مي شود، كمتر است.
ولي شريعت ناصري از فعالان رسانه اي شهرستان لاهيجان نيز گفت: هنوز راه حلي براي جوانان نداريم درحالي كه در جهان امروز جوان وزنه است؛ امروز جوانان از نظر فيزيكي به ما نزديكند ولي از نظر مجازي فرسنگ ها با ما به عنوان خانواده ها فاصله دارند.
معاون سياسي اجتماعي فرماندار لاهيجان نيز گفت: تشكيل ستاد سازماندهي جوانان شهرستان در آغاز سال جديد نشان خوبي براي توجه به جوانان و نخبگان جوان است.
وي اظهار داشت: اين ستاد از نماينده 18 اداره و جوانان شهرستان تشكيل شده و اميدواريم با تشكيل پارك و فناوري در لاهيجان طي سال جاري بسياري از آرزوهاي جوانان تحقق يابد.
لاهيجان در 40 كيلومتري شرق مركز استان گيلان واقع است.
6029 / 2007