۲۸ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۷:۵۷
کد خبر: 83281470
۰ نفر
250 واحد مسكن شهری در قزوین احداث می شود

قزوین - ایرنا - سرپرست عمران روستایی و مسكن شهری بنیاد مسكن انقلاب اسلامی قزوین گفت: عملیات احداث 250 واحد مسكن شهری برای اقشار كم درآمد استان با ابلاغ شیوه نامه آن به این نهاد، امسال آغاز می شود.

علی خانجانیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: تامین مسكن، انجام مطالعات و احداث مسكن برای اقشار كم درآمد به همراه تامین منابع مالی آن از طریق ارایه تسهیلات بانكی از جمله اهداف مهم بنیاد مسكن انقلاب اسلامی است.
وی ادامه داد: در همین راستا وظیفه نظارت بر اجرای طرح یاد شده و تامین اعتبارات لازم با توجه به ابلاغ شیوه نامه آن از سوی مركز، امسال در دستور كار جدی بنیاد مسكن قرار گرفته و در این رابطه 13 قطعه زمین در نقاط مختلف استان از جمله شهر قزوین به این مساله اختصاص داده شده است.
خانجانیان تاكید كرد: همزمان با اجرای عملیات ساخت مسكن شهری، كار ثبت نام از متقاضیان براساس طرح های غیر حمایتی و حمایتی آغاز شده و پس از انجام گزینش های مربوط و ثبت قراردادها، واحدهای مورد نظر تحویل می شود.
این مسئول با اشاره به اینكه بنیاد مسكن به عنوان یكی از متولیان بزرگ تامین مسكن كشور اقدامات قابل توجهی را در تامین مسكن در روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفر به عمل آورده است، افزود: این نهاد از سال 83 تاكنون 50 درصد از مجموع 94 هزار واحد مسكونی روستایی استان را بهسازی و مقاوم سازی كرده و در بخش مسكن مهر نیز به عنوان استان شاخص توانست با واگذاری پنج هزار و 456 واحد در شهرهای زیر 25 هزار نفر رتبه نخست را به خود اختصاص دهد.
8054*6101

سرخط اخبار استان‌ها