84 هكتار از اراضی ملی مهریز رفع تصرف شد

یزد - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهریز گفت: با تلاش ماموران یگان حفاظت در سال 1397، 84 هكتار از اراضی ملی شهرستان كه از سوی افراد سودجو و فرصت طلب به صورت غیرقانونی تصرف شده بود، خلع ید شد.

سید علی باقری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این اراضی توسط سودجویان در حومه شهر مهریز و برخی مناطق ییلاقی بخش مركزی تصرف شده بود.
وی ادامه داد: خلع ید اراضی ملی در راستای اجرای تبصره یك ماده 55 قانون حفاظت و بهره برداری توسط واحد یگان حفاظت این اداره با همكاری مردم انجام شد.
این مسئول اظهار داشت: در این مدت 47 فقره پرونده برای متصرفان اراضی ملی و عرصه های طبیعی منطقه تشكیل شد و متخلفان به مراجع قضایی معرفی شدند.
باقری گفت: پارسال 333 اكیپ گشت و مراقبت از عرصه های منابع طبیعی 2 هزار و پنح ساعت برای نظارت و كنترل منطقه انجام شد.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهریز همچنین از 2 مورد عملیات مهار آتش سوزی و اطفای حریق در مراتع به مساحت افزون بر 30 هكتار خبر داد.
باقری گفت: در این مدت 151 مورد گزارش مردمی در خصوص تخلفات مختلف به اراضی ملی به این اداره اعلام كه توسط یگان حفاظت پیگیری و اقدام شد.
وی به مردم توصیه كرد: در صورت مشاهده هرگونه تصرف، دیوار كشی، خاكبرداری و گودبرداری در اراضی ملی با شماره تلفن 1504 به صورت شبانه روز تماس بگیرند.
ییلاقی بودن دهستان های میانكوه و تنگچنار مهریز موجب حضور زمین خواران برای تصرف اراضی ملی شده است.
بخش مركزی مهریز شامل دهستان های میانكوه، ارنان، تنگچنار، بهادران و خورمیزات است و از جمعیت 55 هزار نفری شهرستان حدود 30 درصد در روستاها زندگی می كنند.
مركز این شهرستان در 30 كیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.
7541/ 2047/