۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۰۶:۰۶
کد خبر 83281444
۰ نفر
بمب افكن هاي چين در اطراف تايوان رزمايش برگزار كردند

پكن- ايرنا- 'ماشيائو گوانگ' سخنگوي اداره امور تايوان در دولت چين تاييد كرد كه شماري از بمب افكن ها و جنگنده هاي اين كشور در اطراف تايوان در حال برگزاري رزمايش هستند.

به گزارش ايرنا تارنماي يي سي چين روز چهارشنبه گزارش كرد، تاييد اين خبر در حالي است كه پيشتر تايوان و آمريكا نسبت به حضور نظامي فزاينده چين در اين منطقه اعتراض كرده اند.
اما سخنگوي چين از برگزاري اين رزمايش دفاع كرده و آن را بخشي از تمرينات سالانه ارتش اين كشور در اين منطقه و با هدف پيشبرد صلح و ثبات تنگه تايوان دانسته است.
روزنامه ارتش چين هم نوشته است كه بمب افكن ها و جنگنده هاي اين كشور در جريان اين رزمايش كه از روز دوشنبه شروع شده است، انواع تجهيزات الكترونيكي پيشرفته را آزمايش خواهند كرد.
ارتش چين تاكيد كرده است كه يكي از اهداف اين رزمايش حراست از حق حاكميت و تماميت ارضي چين است و اتهامات تايوان را در مورد تهديد چين تكذيب كرده است.
سخنگوي اداره امور تايوان در دولت چين هم هشدار داد كه هيچ كس نبايد در قدرت و اراده چين براي حراست از حق حاكميت و تماميت ارضي ترديد كند.
تساي اينگ ون رهبر تايوان برگزاري اين رزمايش را تهديدي براي ثبات تايوان و اين تنگه دانسته و گفته است كه تايپه هرگز مرعوب اين اقدامات چين نخواهد شد.
سخنگوي اداره امور تايوان در دولت چين گفت كه مقام هاي حزب حاكم دمكراتيك ترقيخواه در تايوان بايد دست از اقدامات تحريك آميز و ايجاد دشمني ميان دو سوي تنگه تايوان بردارند و بدانند اين راهبردها به جايي نخواهد رسيد.
آساق**231**1904**