شریعتمداری: در مسیر فسادستیزی با احدی تعارف نداریم

تهران - ایرنا - وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در توئیتی تاكید كرد كه در مسیر شفافیت، امانتداری و فسادستیزی با احدی تعارف نداریم.

به گزارش بامداد چهارشنبه ایرنا، محمد شریعتمداری در این توئیت تصریح كرد: به مدیران عامل صندوق ها دستور دادم تمامی اضافه دریافت ها به بیت المال بازگردد و خاطیان عزل گردند.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی همچنین در دیدار عصر سه شنبه خود با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی هم به موضوع صندوق ها اشاره كرد و با بیان اینكه برنامه سال 98 وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی به صورت دقیق، مكتوب و به معاونت ها ابلاغ شده است، یادآور شد: درباره مساله صندوق ها مطالعه كرده ایم و همه چیز درباره آنها شفاف شده است، لذا تلاش داریم صندوق ها را در یكدیگر ادغام كرده و یا ورشكسته ها را منحل كنیم.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی درباره شستا نیز گفت: قصد داریم به این سمت حركت كنیم كه شستا رفته رفته به سمت بورس حركت كند، همچنین تلاش داریم تا طلب خود از افرادی كه به وزارت بدهكار هستند را با راهكارهایی دریافت كنیم.
شریعتمداری ادامه داد: باید بپذیریم كه جوانان باید وارد صحنه شوند البته ممكن است اشتباهاتی نیز داشته باشند اما با كسب تجربه حل می شود.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی در پایان این دیدار با بیان اینكه پرداخت ها و دریافت های بهزیستی هم به صورت كاملا شفاف صورت می گیرد، افزود كه معاونان این وزارتخانه بدون تبلیغات به مناطق سیل زده سركشی كردند و جابجایی ساكنان به مناطق امن صورت گرفت تا شرایط آنها به ثبات برسد.
رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در این دیدار به راهكار حل مشكل صندوق ها اشاره كرد و گفت: منحل كردن صندوق ها پاك كردن صورت مساله است لذا باید آنها را احیا كنیم، چرا كه در دوره ای به آنها دستبرد زده شد و برخی مقررات بنیه آنها را تضعیف كرد و باعث شد تاب آوری صندوق ها كاهش یابد، پس باید با حل اشكالات، آنها را مجددا احیا كنیم.
لاریجانی با تاكید بر اینكه دولت باید بدهی های خود به صندوق تامین اجتماعی را پرداخت كند، افزود: تئوری احیای صندوق ها را باید دنبال كرد كه در این خصوص قوانینی نیز وضع و گفته شد اگر صندوق ها امتیازاتی می خواهند به آنها داده شود و البته دولت نیز پولی برای پرداخت ندارد، لذا باید خلق ثروت صورت گیرد و اگر این كار با جدیت آغاز شود، مجلس نیز حمایت خواهد كرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با تاكید بر به كارگیری نیروی جوان در سطح مدیریت كشور، گفت: جوانان ذهن خلاق دارند و می توانند برای خلق ثروت تفكر كنند لذا باید از نیروی آنها استفاده شود تا وزارتخانه صرفا منتظر بودجه نفت نماند.
شبد**1953**1379