بارسلونا با درخشش «مسی» به نیمه نهایی رسید

تهران - ایرنا - تیم فوتبال بارسلونا با درخشش «لیونل مسی» آرژانتینی به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا راه یافت.

به گزارش بامداد چهارشنبه ایرنا؛ در دور برگشت از مرحله یك چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، بارسلونا در حضور بیش از 90 هزار تماشاگر ورزشگاه «نیوكمپ» ایالت كاتالونیا در اسپانیا از منچستریونایتد انگلیس پذیرایی كرد و با ارئه نمایشی هجومی و تحسین برانگیز به برتری سه بر صفر رسید.
بارسلونا كه در دیدار رفت نیز با یك گل برنده شده بود در مجموع به پیروزی چهار بر صفر رسید و به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا قدم گذاشت.
بارسلونا در سه فصل گذشته لیگ قهرمانان اروپا با شكست در مرحله یك چهارم نهایی از صعود به نیمه نهایی بازمانده بود.
بارسلونا كه در بازی رفت به برتری یك بر صفر رسیده بود، دیدار برگشت را با روحیه و انگیزه بالا آغاز كرد و اجازه خودنمایی به شیاطین سرخ نداد.
در دقیقه 16 «لیونل مسی» ستاره آرژانتینی با حركتی پا به توپ و ضربه ای تماشایی از پشت محوطه جریمه، توپ را به تور دروازه منچستر دوخت تا گل نخست بازی ثبت شود.
چهار دقیقه پس از آن، بازهم «مسی» ضربه ای را به سوی دروازه میهمان فرستاد كه با اشتباه عجیب و واكنش ضعیف «داوید دخه آ» دروازه بان نامدار منچستر همراه شد تا گل دوم مسی و بارسلونا به ثمر رسد.
در دقیقه 61 «فیلیپ كوتینیو» از پاس «یوردی آلبا» نهایت استفاده را برد و گل سوم بارسلونا را به نام خود ثبت كرد تا كار شیاطین سرخ تمام شود.
بارسلونا در مرحله نیمه نهایی به مصاف برنده دیدار لیورپول انگلیس و پورتو پرتغال می رود.
دیدار برگشت این تیم ها در حالی چهارشنبه شب به میزبانی پورتو برگزار می شود كه لیورپول در بازی رفت به پیروزی دو بر صفر دست یافته است.
شبد**ورزشی**3783**1379