رئيس جمهوري مصر از شوراي انتقالي نظامي سودان حمايت كرد

تهران - ايرنا - رئيس جمهوري مصر با سرلشكر عبدالفتاح البرهان رئيس شوراي انتقالي نظامي سودان درباره اوضاع اين كشور تلفني گفت وگو و حمايت قاهره را از اين شورا اعلام كرد.

به گزارش بامداد چهارشنبه ايرنا به نقل از شبكه خبري روسيا اليوم، عبدالفتاح السيسي در تماس تلفني با رئيس شوراي انتقالي نظامي سودان بر حمايت كشورش از امنيت و ثبات سودان تاكيد كرد.
بسام راضي سخنگوي رياست جمهوري مصر با اعلام اين مطلب، افزود: السيسي همچنين آمادگي مصر را براي ارايه هرگونه كمك به سودان اعلام كرد.
رئيس شوراي انتقالي نظامي سودان نيز در اين تماس تلفني، السيسي را از تحولات كشورش آگاه ساخت.
پنجشنبه گذشته (22 فروردين) با بالا گرفتن اعتراضات مردمي در سودان و به منظور كنترل اوضاع، ژنرال «عوض بن عوف» وزير دفاع و يكي از نزديك ترين چهره ها به كانون قدرت، بيانيه بركناري عمر البشير رئيس جمهوري و نيز برقراري سه ماه حالت فوق العاده و يك ماه محدوديت رفت و آمد را اعلام كرد.
ژنرال بن عوف تاكيد كرد كه شوراي انتقالي نظامي به مدت دو سال اداره سودان را برعهده خواهد گرفت و از آن پس حكومتي مردمي بر سر كار خواهد آمد.
در ادامه اين تحولات و با توجه به تداوم اعتراض هاي عمومي به حكومت ژنرال ها، بن عوف وزير دفاع البشير از راس شوراي انتقالي نظامي كنار رفت و جاي خود را به «عبدالفتاح البرهان» رئيس ستاد مشترك ارتش داد.
شبد**1480**1379