وزير علوم: تعويق زمان آزمون دانشگاه ها باتصميم شوراي سنجش است

تهران- ايرنا- وزير علوم، تحقيقات و فناوري به درخواست هايي نظير تعويق زمان آزمون‌هاي مقاطع مختلف دانشگاه‌ها، تاثير قطعي يا مثبت معدل و حق انتخاب نوع آزمون كه از سوي مردم مطرح شده، اشاره كرد و گفت كه چنين تصميم هايي بر عهده شوراي سنجش و پذيرش دانشجو است.

به گزارش بامداد چهارشنبه ايرنا، منصور غلام وزير علوم، تحقيقات و فناوري در صفحه رسمي خود در شبكه اجتماعي اينستاگرام نوشت: در روزهاي گذشته درخواست‌هايي مبني بر تعويق زمان آزمون‌هاي مقاطع مختلف دانشگاه‌ها، تاثير قطعي يا مثبت معدل، حق انتخاب نوع آزمون و ... مطرح شده است. ابتدا بايد بگويم اصل ايجاد اين صفحه بر شنيدن همين نظرات است و از حضور و بيان نظر شما عزيزان بسيار خرسندم، سپس توجه شما را جلب مي‌كنم بر وجود نظرات مخالف هم.
غلامي افزود: همان‌قدر كه گروهي اصرار بر عقلانيت و منطق خواسته‌ي خود دارند، گروهي نيز نظر مقابل آن را بر حق مي‌دانند. دقيقا فلسفه‌ي وجودي شوراهايي مانند شوراي سنجش و پذيرش دانشجو، سنجيدن همه‌ي زواياي يك تصميم و كارشناسي دقيق آن است.
وزير علوم همچنين يادآور شد: به همين دليل تصميماتي از قبيل بسياري از موارد بيان شده‌ي اخير بر عهده‌ي اين شورا و كارشناسان آن است. مطمناً تصميم يك جمع كارشناس بسيار دقيق‌تر از يك شخص است.
وي نوشت كه براي من نيز به عنوان عضوي از اين شورا نظرات شما بسيار پر اهميت است و بسيار بهتر خواهد شد توجه داشته باشيد ممكن است تصميمي بر خلاف نظر شما باشد ولي در مقابل منطبق بر نظر گروه بسيار بزرگتري از دوستان شما، كارشناسان مجموعه آموزش عالي و بسيار نزديك‌تر بر منطق باشد.
شبد**9416**1010