۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۲:۴۶
کد خبر 83281357
۰ نفر
91 درصد درآمد خوزستان از محل  ماليات است

آبادان - ايرنا - مدير كل امور اقتصاد و دارايي استان خوزستان با بيان اينكه 90 درصد درآمد كشور از محل درآمدهاي مالياتي است گفت: اين ميزان در استان خوزستان 91 درصد است.

به گزارش ايرنا محسن كاوياني سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: استان خوزستان عملكرد خوبي در زمينه ماليات دارد و پارسال چهار هزار و 700 ميليارد ريال معادل 470 ميليارد تومان مازاد درآمد استان خوزستان از محل ماليات محقق شد هر چند از حيث بودجه اي 97 درصد درآمدها را محقق كرديم ولي نسبت به درآمدهاي مصوب استاني ما 10 درصد رشد داشته است.
مدير كل اقتصاد و دارايي خوزستان با بيان اينكه اين استان در زمينه صادرات از نظر ارزش رتبه دوم كشور را دارد گفت: صادرات گمركات استان خوزستان از نظر وزني رتبه سوم و از نظر ارزشي رتبه دوم كشوري را از آن خود كرد.
كاوياني گفت: در بخش واردات نيز خوزستان از حيث وزني رتبه اول و از نظر ارزشي رتبه سوم را دارد چون تردد در استان خوزستان بيش از استان هاي ديگر است.
وي افزود:خوزستان در قانون بودجه نيز رتبه اول درآمد در كشور را دارد و اين نشان مي دهد كه مسئولان نگاه ويژه اي به اين استان داشته و اميدواريم بتوانيم رونق توليد را در اين استان داشته باشيم.
كاوياني با اشاره به برنامه هاي سال جاري گفت: امسال براي تحقق رونق توليد بسته اي در بخش هاي مختلف اقتصادي شامل گمرك، بانك ها، بيمه ها تدوين شده و در وزارت اقتصاد نيز برنامه هاي خوبي تعريف شده كه در سال 98 عملياتي مي شوند. ضمن اينكه از تسهيلات بانكي در جهت رونق توليد استفاده شود همچنين در بخش گمرك نيز زمينه تسهيلات ترخيص كالا مدنظر است.
7100/6068