فرماندار آستارا: كشاورزان محصولات خود را بيمه كنند

آستارا - ايرنا - فرماندار آستارا از كشاورزان و شاليكاران اين شهرستان خواست، براي رفع خسارات ناشي از سيلاب احتمالي، محصولات خود را بيمه كنند.

به گزارش خبرنگار ايرنا حسن رستم زاد روز سه شنبه در بازديد از شاليزارهاي آستارا افزود: ميزان بيمه محصولات كشاورزي بايد افزايش يابد تا كشاورزان بدون دغدغه توليد كنند.
وي بيان كرد: از منابع آب موجود به درستي استفاده و لايروبي آب بندان ها و انهار پيش از آغاز نشاء برنج جدي گرفته شود و كشاورزان در اين خصوص با دستگاه هاي متولي همكاري كنند.
مدير جهاد كشاورزي آستارا هم در اين بازديد گفت: برنج، محصول راهبردي گيلان است و حدود 607 كشاورز، 720 هكتار شاليزار را بيمه كرده اند و متاسفانه خيلي از شاليكاران، بيمه را جدي نمي گيرند.
ايرج شياركار افزود: شاليكاران با ارائه مدارك به شركت بيمه خدمات كشاورزي در خيابان شهيد رستميان و پرداخت يك ميليون و 260 هزار ريال به ازاي هر هكتار سطح زير كشت و زنبورداران با پرداخت 55 هزار ريال به ازاي هر كندو، محصولات خود را بيمه كنند.
در سال گذشته از سه هزار و 200 هكتار شاليزار، 14 هزار و 900 تن شلتوك برداشت و هشت هزار و 200 تن برنج سفيد توليد شد.
بندر مرزي آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و مرز جمهوري آذربايجان واقع شده و بيش از نيمي از شش هزار بهره بردار كشاورزي اين شهرستان، شاليكار است.
7105 / 7124 / 2007