فرماندار: خسارت سيلاب ملاير به سه هزار ميليارد ريال رسيد

همدان- ايرنا- معاون استاندار همدان و فرماندار ويژه ملاير گفت: خسارت ناشي از بارندگي ها و سيلاب هاي اخير اين شهرستان حدود سه هزار ميليارد ريال برآورده است كه بخش كشاورزي بيشترين خسارت ها را متحمل شد.

به گزارش ايرنا باب الله فتحي روز سه شنبه در جلسه اعضاي شوراي اداري شهر جوكار اظهار داشت: با وجود تشكيل جلسه هاي متعدد ستاد مديريت بحران و همدلي و تلاش شبانه روزي مسئولان دستگاه هاي اجرايي و همراهي و همدلي مردم، شاهد بروز خسارت هايي بوديم كه در كنار آثار و بركت هاي ناشي از اين بارش ها قابل اغماض است.
وي افزود: حدود 2 هزار و 100 واحد مسكوني در روستاها و 400 واحد مسكوني در شهرهاي ملاير بين 10 تا 100 درصد تخريب و يا آسيب جدي ديدند كه خسارت ها در اين حوزه طي روزهاي آتي اعلام مي شود.
فرماندار ويژه ملاير به نام گذاري سال از سوي رهبر معظم انقلاب اشاره و بيان كرد: انتخاب «رونق توليد» به عنوان سرلوحه اهداف و برنامه هاي اجرايي سال جديد، الزام هايي دارد كه همه ما موظف به پايبندي و اجراي آنها در راستاي تحقق شعار سال هستيم.
فتحي پرهيز از نگاه سياسي به حوزه اقتصاد و پذيرش ديدگاه هاي كارشناسان و نظرهاي فعالان اقتصادي را گام نخست عبور از ركود و تحقق رونق توليد برشمرد و اجراي قانون رفع موانع توليد و ايجاد سهولت در كسب و كار را از ديگر الزام هاي رونق توليد عنوان كرد.
وي بر لزوم آسان سازي فرآيندهاي صدور مجوز فعاليت هاي اقتصادي و روند اخذ تسهيلات تاكيد كرد و افزود: اعتلاي اقتصادي كشور و رفع تهديدات از منابع حياتي مردم و ملت، مستلزم ايجاد هماهنگي در نظام اداري همپاي تحولات نوين جهاني و بروز رساني قوانين و مقررات است.
معاون استاندار همدان ضمن تاكيد بر تلاش براي تحقق شعار سال توسط مديران اظهار داشت: نخستين گام از اجراي سند سه ساله توسعه شهرستان ملاير در افق 1400 را امسال بايد محكم و استوار برداريم.
فتحي گفت: اين سند راهبردي به ابتكار استاندار همدان و با بهره گيري از توان مديريتي و كارشناسي شهرستان، در 43 سرفصل تدوين و وظايف تمامي دستگاه هاي اجرايي همراه با برش هاي بخشي، مشخص و منابع لازم نيز پيش بيني شده است.
وي يادآور شد: اين سند در يك گام خود در راستاي رفع مشكل اشتغال، ايجاد 10 هزار فرصت شغلي جديد در افق 1400 را پيش بيني و برنامه ريزي كرده است.
فرماندار ويژه ملاير همچنين سال گذشته را با همت و تلاش مجموعه مديريتي شهرستان، هدايت هاي استاندار همدان و همدلي و همراهي نمايندگان مردم ملاير در مجلس شوراي اسلامي، سالي سرشار از موفقيت هاي بزرگ و رخدادهاي ارزنده برشمرد و افزود: اين روند موفقيت و توسعه امسال بايد شتاب بيشتري بگيرد.
فتحي ثبت 2 هزار و 400 اشتغال در سامانه رصد، افتتاح و شروع عمليات اجرايي صدها طرح عمراني، سفر معاون اول رييس جمهوري و وزير جهاد كشاورزي به ملاير، ثبت نظام توليد انگور ملاير در سازمان جهاني خواروبار و كشاورزي ملل متحد(فائو)، برگزاري دومين جشنواره شهر ملي منبت، برگزاري ده ها يادواره شهدا و اجراي ده ها عنوان برنامه فرهنگي و اجتماعي را از جمله دستاوردهاي سال گذشته برشمرد.
وي گفت: تحقق اين اهداف مرهون حمايت، مساعدت و همراهي مردم شريف و فرهنگ مدار اين شهرستان با خادمان خود در دولت و ديگر دستگاه هاي اجرايي و خدماتي است.
به گزارش ايرنا، بارش هاي شديد در ملاير در دهه اول و دوم فروردين امسال خسارت زيادي بر جاي گذاشت و پنج تن بر اثر غرق شدگي در رودخانه ها و ريزش آوار ناشي از بارش برف و باران جان خود را از دست دادند.
7528/2090