۲۷ فروردین ۱۳۹۸، ۱۹:۳۴
کد خبر: 83281180
T T
۰ نفر

نوجوانی آسیب پذیر ترین گروه سنی در جامعه است

۲۷ فروردین ۱۳۹۸، ۱۹:۳۴
کد خبر: 83281180
نوجوانی آسیب پذیر ترین گروه سنی در جامعه است

كرج - ایرنا - رئیس اداره فرهنگی و آموزشی ستاد مبارزه با مواد مخدر كشور اعلام كرد: نوجوانی به دلیل شرایط خاص سنی، آسیب پذیر ترین گروه جامعه است.

به گزارش ایرنا، داود میرزایی روز سه شنبه در آئین اختتامیه هشتمین جشنواره نوجوان سالم استان البرز كه در كانون فرهنگی تربیتی رشد كرج برگزارشد، اظهارداشت: این گروه سنی به دلیل روحیه استقلال خواهی در معرض آسیب های مختلف اجتماعی قرار دارد.
وی ادامه داد: آموزش و پرورش یك دستگاه مهم و اثر بخش در كشور است كه درحوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی به ویژه مهارت آموزی به منظور پرهیز از رفتارهای پر خطرمی تواند تاثیرگذاری بالایی داشته باشد.
میرزایی با اشاره به اینكه یكی از اقدامات خوب آموزش و پرورش برنامه ریزی و اجرایی كردن برنامه هایی چون برگزاری جشنواره ها و طرح های آموزشی و مهارتی درسطح مدارس است، یادآورشد: طرح نماد یكی از این برنامه هاست كه به دانش آموزان آسیب ها را با مهارت آموزی می شناسد.
وی یادآورشد: نوجوانی دوره حساسی بوده كه در این دوره حساس باید آن را در خانه و مدرسه تحت پوشش قرار داد و در برقراری ارتباط موثر با این گروه با دقت و آگاهانه عمل كرد.
میرزایی با بیان اینكه باید تجربیات موفق را به نوجوانان انتقال داد، اضافه كرد: بیان این تجربه ها موجب می شود تا از تعارضات نوجوان پیشگیری به عمل آید.
وی تصریح كرد: در هر دوره ای كودكان و نوجوانان نیاز به آموزش و مهارت دارند تا بتوانند در محیط اجتماعی سالم زندگی كنند و آسیب نبینند.
میرزایی ادامه داد: آموزش مهارت ها به دانش آموزان زمینه ساز قدرت تحمل و نه شنیدن در آنان می شود كه این مهم در دو كانون خانه و مدرسه باید در اولویت قرار گیرد.
رئیس اداره فرهنگی، آموزشی ستاد مبارزه با مواد مخدر كشوراز آموزش و پرورش البرز به عنوان یك استان موفق در اجرای اقدامات لازمه در خصوص پیشگیری از آسیب های اجتماعی یاد كرد و گفت: شركت بیش از 14هزار دانش آموز در جشنواره نوجوان سالم در این استان نشان از عملكرد خوب و مشاركت دانش آموزان و معلمان در این بخش دارد كه در جشنواره نهم انتظار داریم ،20 هزار اثر در البرز نسبت به جشنواره هشتم افزایش یابد.
میرزایی با اشاره به اینكه آثار تولید شده ازدانش آموزان و فرهنگیان در جشنواره نوجوان سالم در سطح كیفی و ارزشمندی قرار دارد، ضرورت دارد به منظور تشویق و ایجاد انگیزه این آثار در مدارس و نمایشگاه های استانی و كشوری در قالب نمایشگاه در معرض دید عموم قرار گیرد .
وی تاكید كرد: رسانه ملی و سایر رسانه ها نیز در حوزه برنامه های ویژه پیشگیری از آسیب های اجتماعی به صورت گسترده با هدف انتقال پیام های آموزشی و تربیتی وارد میدان اطلاع رسانی در جامعه شود.
استان البرز 460 هزار دانش آموز و 25 هزار فرهنگی دارد.
2819/ 6155
۰ نفر