۲۷ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۴۶
کد خبر: 83281109
۰ نفر
يك نفر بر اثر انفجار مين در مريوان زخمي شد

سنندج - ايرنا - مدير كل امنيتي و انتظامي استانداري كردستان گفت: انفجار مين جنگي بجا مانده از جنگ تحميلي يك كشاورز مريواني را زخمي و روانه بيمارستان كرد.

محمد رضايي عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: محمد ايمان ورد كشاورز 50 ساله اهل روستاي اسناوه حوالي ساعت 11 ظهر امروز حين كشاورزي بر اثر انفجار مين به جا مانده از دوران جنگ تحميلي زخمي شد.
وي اضافه كرد: اين كشاورز در اين حادثه پاي راست خود را از دست داد و هم اكنون در بيمارستان فجر مريوان بستري است.
رضايي با بيان اينكه بارندگي هاي شديد فروردين سال جاري باعث حركت مين ها در مناطق مختلف كوهستاني و دشت هاي آلوده استان به اين سلاح جنگي شده است افزود: اداره كل امنيتي و انتظامي با هماهنگي مراجع و دستگاه هاي ذيصلاح با انتشار اطلاعيه هاي مختلفي نسبت به آگاه سازي ساكنان اين مناطق اقدام كرد و انتظار مي رود مردم از تردد در مناطق مشكوك خودداري كنند.
به گزارش ايرنا، طرح بازنگري مناطق آلوده به مين در 199 نقطه مرزي و 366 پايگاه مين گذاري شده دوران دفاع مقدس در شهرستان هاي مريوان، بانه، ديواندره، سروآباد، بيجار، سنندج، كامياران، ديواندره و سقز در سال گذشته با هدف افزايش ضريب ايمني مردم شهرهاي مرزي طي سال گذشته اجرا شد.
تعداد شهداي عمليات مين روبي نيروهاي عمل كننده، نظامي و انتظامي در كردستان 91 نفر و تعداد جانبازان هم 110 نفر است ضمن اينكه بيش از 170 نفر از مردم شهرستان هاي آلوده به مين استان از سال 1367 تا پايان سال 96 نيز جان خود را بخاطر برخورد با مين هاي بجاي مانده از دوران دفاع مقدس از دست داده اند.
7349 / 3034