۲۷ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۱۲
کد خبر: 83281065
۰ نفر
كولاكوویچ: تا روزی كه بگویند برو، كارم را می‌كنم

تهران- ایرنا- سرمربی تیم ملی والیبال در حاشیه تمرین تیم ملی درباره مسائل مختلف اردوی ملی پوشان صحبت كرد و درباره تاثیر تغییرات فدراسیون بر كارش گفت: من به كارم ادامه می دهم و به تغییرات توجهی ندارم.

به گزارش ایرنا، ایگور كولاكوویچ در حاشیه تمرین امروز تیم ملی والیبال ایران اظهار داشت: شرایط بدنی بازیكنان در اردوی امسال نسبت به پارسال بهتر است. از بازیكنان تشكر می‌كنم كه به حرفم گوش‌ كردند و با آمادگی به اردو آمدند.
وی ادامه داد: در میان بازیكنان دعوت شده به اردوی تیم ملی، یك سری بازیكنان نوجوان و جوان داریم كه باید به تیم های رده سنی خود اضافه شوند. بازیكنانی كه بیرون هستند از هفته آینده به ما اضافه خواهند شد. تمرینات را ادامه می دهیم تا به مسابقات برسیم.
كولاكویچ ادامه داد: تیم های اروپایی درگیر مسابقات باشگاهی خود هستند و هنوز نتوانسته‌ایم پیش از آغاز مسابقات لیگ ملت‌ها بازی دوستانه هماهنگ كنیم.
وی افزود: شرایط ما با سایر تیم ها یكسان است و باید با این شرایط هماهنگ شویم. رقابت های لیگ ملت ها كه شروع شود بازی های زیادی خواهیم داشت.
كولاكوویچ درباره جوان‌گرایی و شانس حضور بازیكنان جوان در فهرست نهایی تیم ملی گفت: نمی توانیم صبر كنیم تا بازیكنان جوان كم كم اضافه شوند. این روند باید ادامه داشته باشد. تجربه حضور در رده بزرگسالان به درد آینده والیبال آنها می خورد. به جوانان فرصت می دهیم و باید به خوبی از آن استفاده كنند.
وی ادامه داد: تیم ملی به خون تازه نیاز دارد. برنامه داریم تا جوان‌ها در كنار باتجربه ها شرایط تیم ملی را تجربه كنند. بازیكنان ایرانی نه تنها جوان و با استعداد هستند بلكه كیفیت بالایی دارند كه نشانه آن نتایج رده های نوجوانان و جوانان است كه باید از این ظرفیت استفاده كرد.
سرمربی تیم ملی والیبال همچنین گفت: امسال خیلی از بازیكنان به خارج از كشور رفتند تا كسب تجربه كنند و قطعا این موضوع به سود والیبال ایران خواهد بود زیرا می توانیم به كمك این تجربه پیشرفت كنیم. برای بازیكنان باتجربه هم مهم است كه هر روز تجربه كسب كنند.
كولاكوویچ درباره امیرحسین توخته كه به تیم‌های ملی نوجوانان، جوانان و بزرگسالان دعوت شده است، گفت: این بازیكن 17 ساله و بااستعداد است و نمی توانیم به راحتی وی را از دست بدهیم. فعلا در رده نوجوانان و جوانان كار خواهد كرد.
او درباره بازگشت شهرام محمودی به تیم ملی نیز گفت: این بازیكن بعد از لیگ ملت ها به ما اضافه خواهد شد. كمی مصدومیت دارد و برای بازی های انتخابی المپیك به ما اضافه خواهد شد تا اگر به المپیك هم رفتیم، كنار ما باشد. این بازیكن در لیست ما برای لیگ ملت ها هم هست، اما از او استفاده نمی كنیم.
سرمربی تیم ملی والیبال خاطرنشان كرد: برای شهرام محمودی اما داستان فرق می كنند. او از نظر ذهنی و جسمی آماده نبود اما امسال خودش اعلام آمادگی كرد. شرایط بازیكنان متفاوت است و گاهی باتجربه ها از نظر جسمی و ذهنی آمادگی حضور در تیم ملی را ندارند مثلاً سیدمحمد موسوی بارها آسیب دید و جنگید و برگشت.
وی درباره تغییر سه رئیس فدراسیون در دوران حضور او در تیم ملی ایران گفت: من كارم را می كنم. اگر 100 سال هم باشم، بدون توجه به تغییرات فقط كارم را می كنم تا زمانی كه به من بگویند برو.
لیگ ملت‌های والیبال از ۱۰ خرداد تا ۹ تیر برگزار می‌شود. پس از آن تیم ملی ایران در مسابقات جهانی و انتخابی المپیك شركت می‌كند.
مسابقات قهرمانی آسیا در ایران، جام جهانی در ژاپن و سپس مسابقات آسیایی انتخابی المپیك، دیگر رویدادهای پیش روی تیم ملی والیبال ایران در سال ۲۰۱۹ است.
ورزشی**2024**9129