حكم ممنوعیت حضور مقدری به شورای شهر اصفهان ابلاغ نشده است

تهران- ایرناپلاس- یك عضو شورای شهر اصفهان می‎گوید: هنوز به‌صورت رسمی حكمی در ارتباط با ممنوعیت حضور مهدی مقدری به این شورا ابلاغ نشده‌ ‎است.

هفته گذشته مهدی مقدری، عضو شورای شهر اصفهان به رویداد24 گفته: صبح امروز (21 فروردین) با حضور در شعبه 11 بازپرسی عمومی و انقلاب اصفهان، آخرین دفاع بنده در پرونده‌های مرتبط با توییت و پست اینستاگرامی دفاع از آقایان مهدی حاجتی، عضو شورای اسلامی شهر شیراز و دكتر علی‌اصغر غروی، پژوهشگر قرآنی و فعال سیاسی صورت گرفت و در پایان جلسه، بازپرس پرونده با قرار نظارت قضایی، من را به مدت 6 ماه از حضور در شورای اسلامی شهر اصفهان محروم كرد.

همچنین این سایت خبری گزارش داده كه شاكیان پرونده مهدی مقدری، سپاه پاسداران صاحب‌الزمان استان اصفهان و ستاد احیای امر به معروف و نهی از منكر این استان هستند.

حالا كوروش خسروی، از اعضای شورای شهر اصفهان در این باره به ایرناپلاس می‎گوید: هنوز به‌صورت رسمی، حكمی در ارتباط با ممنوعیت حضور آقای مقدری در شورای شهر به شورا ابلاغ نشده‎ است.

خسروی می‎افزاید: شهردار اصفهان، رئیس شورای شهر و استاندار، موضوع ایشان را پیگیری كرده‎اند و در حال گفت‎وگو درباره آن هستند، اما هنوز به‌نتیجه خاصی نرسیده‌اند.

مقدری در دفاع از عضو شورای شهر شیراز كه پس از نزدیك به چهار ماه در جلسات شورای شهر خود حاضر شد، نوشته بود: «چرا این نكته بدیهی را برخی درنمی‌یابند یا نمی‎خواهند دریابند كه «حق داشتن» لزوماً به معنای برحق بودن نیست. هر انسانی حتی اگر ما اندیشه یا عقیده او را نپسندیم و درست ندانیم، حقوقی دارد كه از مهم‎ترین این حقوق، حق دادرسی عادلانه است. آزادگی در این است كه فرد از حقوق افرادی دفاع كند كه با آن‌ها مخالف است. مهدی حاجتی را آزاد كنید.»