وفاق و همدلي ميان نيروهاي مسلح و دولت برقرار است

زنجان - ايرنا - فرمانده تيپ 216 زرهي زنجان گفت: وفاق، همدلي، وحدت و انسجام بين نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي و دولت برقرار است.

سرتيپ علي مظهري، روز سه شنبه در جمع خبرنگاران زنجان، اعياد شعبانيه و فرا رسيدن روز ارتش جمهوري اسلامي را تبريك گفت و افزود: اين وفاق و همدلي در حادثه زلزله غرب و سيل اخير نشان داده شد.
وي با بيان اينكه حرف از وجود اختلاف ميان نيروهاي مسلح كشور، شايعه پراكني از سوي دشمنان انقلاب و نظام است و اظهار داشت: اقدام نابخردانه و نسنجيده ترامپ در قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در فهرست سازمان هاي تروريستي، حركتي احمقانه بود و اين كار باعث وحدت هرچه بيشتر ميان نيروهاي مسلح ايران شد.
مظهري با بيان اينكه ارتش با سپاه اعلام همبستگي كرده است و در واقع نيروهاي مسلح ايران با هم يك دل و هم صدا و گوش به فرمان رهبري هستند، افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامي، تنها نيرويي بود كه در مقابل تروريست هاي تكفيري و داعشي در عراق و سوريه ايستاد و به رغم حمايت هاي آمريكا و ساير دشمنان، طومار و بساط آنان را برچيد.
وي تصريح كرد: هدف داعش از اين اقدامات تروريستي، ايران بود و چون قصد نزديك شدن به مرزها را داشتند بنابراين ارتش براي مقابله با آنان آماده شد و چون هشدارها را جدي ديدند بنابراين از مرزها دور شدند.
مظهري ادامه داد: امروز ارتش جمهوري اسلامي در اوج آمادگي رزمي و دفاعي است و با تكيه بر تجهيزات و توانمندي هاي بالاي خود، كوچكترين تهديد و خطر دشمن را پاسخي سخت خواهد داد.
وي افزود: امروز ارتش ايران به انواع هواپيماها، تانكها، ناوشكن ها و مهمات، مجهز است و دشمنان انقلاب و نظام از اين آمادگي آگاهي كامل دارند و به همين خاطر كشور به لحاظ نظامي مورد تهديد واقع نخواهد شد.
فرمانده تيپ 216 زرهي زنجان گفت: بيش از 2 ماه از پيروزي انقلاب اسلامي نگذشته بود كه حضرت امام خميني (ره) به ارتش اعتماد كردند و 29 فروردين 58 را روز ارتش نام نهادند و ارتش نيز به درستي، پاسخ اين اعتماد را داد و در درگيري با گروه هاي ضد انقلاب و دوران هشت سال دفاع مقدس، دوشادوش ساير نيروهاي مسلح به مقابله برخاست و در اين راه، شهدا و جانبازان زيادي را تقديم كرد.
وي به برنامه تيپ 216 زرهي زنجان به مناسب گراميداشت روز ارتش اشاره كرد و ادامه داد: روز گذشته به همين منظور ديدار با نماينده ولي فقيه و امام جمعه زنجان را داشتيم و ساعت 9:30 صبح چهارشنبه مراسم غبار روبي مزار شهدا بالا و ساعت 8:30 صبح پنجشنبه نيز مراسم رژه در ضلع غربي پادگان انجام خواهد شد.
مظهري افزود: ارتش در حوادث غيرمترقبه نيز به ياري مردم آسيب ديده مي شتابد و مردم و رهبري نيز از آن رضايت دارند كه اين نيز افتخاري براي اين نيروي عظيم مردمي است.
وي به ابداعات و اختراعات كاركنان تيپ 216 زرهي زنجان پرداخت و گفت: طراحي و ساخت 2 دستگاه پهباد بصير، سلاح زاويه زن انفرادي، دستگاه كنترل و هدايت از راه دور ميدان مين، سلاح هاي موشك انداز قابل نصب بر روي نفربر، دستگاه كنترل از راه دور اعم از سلاح دوشكا و موشك 107، دستگاه هشدار دهنده و استفاده از آن در حفاظت از زاغه هاي مهمات و ساخت آشپزخانه متحرك ازجمله اين دستاوردها است.
مظهري به جابجايي پادگان زنجان اشاره كرد و افزود: به همين منظور زميني در منطقه اسفجين درنظر گرفته شده است و اين كار زمانبر بوده و به مرور زمان انجام خواهد شد.
وي تصريح كرد: براي حل مشكل ترافيك در اين منطقه در هفته دولت امسال ضلع شرقي و معبر مركزي، بازگشايي خواهد شد و در زمان حاضر نيز كارهاي عمراني در حال انجام است.
6084/6085