آزمون قرآنی دانشگاه علوم پزشكی همدان برگزار شد

همدان- ایرنا- آزمون كتبی بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشكی همدان با حضور 980 شركت كننده برگزار شد.

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشكی همدان روز سه شنبه در حاشیه این آزمون در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان كرد: سال گذشته 700 تن برای حضور در جشنواره قرآن و عترت نامنویسی كردند كه امسال با رشد 35 درصدی شركت كنندگان مواجه بودیم.
حسن زائری لطف اضافه كرد: در آزمون امسال 650 دانشجو، 50 استاد و 280 كارمند در 9 رشته معارفی، چهار رشته آوایی و چهار رشته هنری و فناوری به رقابت می پردازند.
وی گفت: امروز آزمون كتبی قرآن و عترت برگزار شده و روزهای نهم و دهم اردیبهشت آزمون بخش آوایی و خرداد امسال مرحله بخش هنری، فناوری، ادبی و پژوهشی برگزار می شود.
مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشكی همدان یادآوری كرد: طبق مصوبه سال گذشته شورای فرهنگی دانشگاه علوم پزشكی همدان، برای ترویج فرهنگ قرآن سه میلیون ریال جایزه نقدی به هر یك از حفاظان یك جزء قرآن شامل اساتید، دانشجویان و كاركنان پرداخت شد.
زائری لطف ادامه داد: اعتماد وزارتخانه به دانشگاه علوم پزشكی همدان در زمینه برگزاری جشنواره قرآن و عترت منجر به واگذاری میزبانی برگزاری این جشنواره به همدان شده است.
وی گفت: بیست و چهارمین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در هفت بخش آوایی، معارف قرآنی، پژوهشی، فن آوری، ادبی، هنری، تیمی در 44 رشته، دهه اول شهریور ماه سال 98 در دانشگاه علوم پزشكی همدان برگزار می شود.
مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشكی همدان یادآوری كرد: دانشگاه علوم پزشكی همدان در بیست و سومین جشنواره قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی چندین رتبه را كسب كرده است.
زائری لطف افزود: یكی از اساتید دانشگاه در رشته تحقیق و یك دانشجو در رشته تهذیب در جشنواره قرآن و عترت سال گذشته موفق به كسب رتبه نخست شدند؛ همچنین در آزمون كتبی سه تن در بخش منطقه ای رتبه برتر را كسب كردند.
چهار حافظ كل و 40 حافظ یك تا 15 جزو قرآن كریم در دانشگاه علوم پزشكی همدان مشغول به تحصیل و فعالیت هستند.
7526/2090