۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۸
کد خبر 83280636
۰ نفر
2 جوان قلعه گنجي پاي چوبه دار بخشيده شدند

كرمان - ايرنا - دادستان عمومي و انقلاب شهرستان قلعه گنج گفت: طي يك اقدام خداپسندانه و با ايجاد صلح و سازش بين 2طايفه ميرزايي و برقي و گذشت اولياي دم، 2 جوان پاي چوبه دار از قصاص رهايي يافتند.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومي اداره كل دادگستري استان كرمان، سجاد افشارمنش در تشريح جزئيات اين خبر اظهار داشت: اختلاف 2 طايفه ميرزايي و برقي طي چند سال گذشته منجر به قتل فردي از طايفه برقي شده بود.
وي ادامه داد: بعد از اين ماجرا فردي از طايفه برقي نيز با انگيزه انتقام مجددا اقدام به قتل يكي از افراد طايفه ميرزايي كرده بود كه با تلاش هاي دستگاه قضايي و امنيتي هر 2 قاتل دستگير شده بودند.
اين مقام قضايي عنوان كرد: پس از تحقيقات مقدماتي پرونده اين 2 قاتل جهت صدور راي به دادگاه كيفري يك شهرستان جيرفت ارسال و حكم قصاص براي هر 2 محكوم عليه صادر و پرونده ها به منظور فرجام خواهي به ديوانعالي كشور ارسال شد كه راي بدوي ابرام و جهت اجرا به دادسراي عمومي وانقلاب قلعه گنج اعاده شد.
وي افزود: پس از وصول پرونده در اجراي احكام با رايزني دادستاني، امام جمعه و اعضاي شوراي تامين شهرستان قلعه گنج و با همكاري سران طوايف و استفاده از تمام ظرفيت هاي موجود در روز اجراي حكم، طي يك اقدام خداپسندانه اولياء دم از هر 2 طايفه نسبت به اجراي حكم قصاص اعلام رضايت كردند و اجراي احكام قصاص در زندان جيرفت متوقف شد.
وي نقش علما، ريش‌ سفيدان و بزرگان اقوام و طوايف شهرستان قلعه گنج را در زمينه تحكيم وحدت و تقويت روابط ميان طوايف بسيار موثر و برجسته دانست و افزود: ضرورت دارد در رسيدگي به پرونده ها به سمت ميانجيگري و صلح و سازش و رفع اختلافات حركت كنيم زيرا صلح و سازش باعث مي شود كه كينه ها از بين برود و گذشت آنها گذشت قطعي خواهد بود.
3029