مناطق سيل زده به پمپ لجن كش نياز دارند

تهران- ايرنا- معاون جذب و سازماندهي سازمان داوطلبان جمعيت هلال احمر با تاكيد بر اينكه بيشتر نيازهاي اوليه سيل زدگان در استان هاي گلستان، لرستان و خوزستان با ارسال كمك هاي خودجوش تامين شده است، گفت: اكنون نياز اين مناطق بيشتر به پمپ كف كش و لجن كش براي پاك سازي منازل است.

اميرالدين روح نواز روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعي ايرنا، با اعلام اين مطلب افزود: هم اكنون مردم آسيب ديده و متاثر از سيلاب اخير در استان هاي سيل زده كشور چشم انتظار حضور گروه هاي داوطلب، مردمي، جهادي و تشكل هاي غيردولتي براي همراهي اجتماعي مردم سيل زده در پاك سازي منازل، معابر و مدارس براي بازگشت آنان به زندگي عادي و روزمره هستند.
وي ادامه داد: پس از پايان مراحل پاك سازي منازل، ساخت و ساز منازل تخريب شده در مناطق سيل زده و اسكان دائم سيل زدگان بايد كمك هاي جمع آوري شده از سوي خيران و مردم صرف خريد لوازم خانگي براي آنان شود.
معاون جذب و سازماندهي سازمان داوطلبان جمعيت هلال احمر توضيح داد: طبق ارزيابي هاي انجام شده از سوي كارشناس اين معاونت در مناطق سيل زده استان هاي يادشده از آخرين وضعيت مردم متاثر از سيل و آبگرفتگي مشخص شد كه نفوذ سيلاب به داخل منازل و اتاق هاي آنان تمام زندگيشان را نابوده كرده به طوري كه بخش عمده اي از وسايل برقي آنها از جمله يخچال، تلويزيون، فرش، پنكه و نظاير آن ديگر قابل استفاده نيستند.
روح نواز اضافه كرد: خيرين و نيكوكاران بايد در ارسال كمك هاي انساندوستانه خود به مناطق يادشده تهيه و خريد اقلام زيستي(يخچال، تلويزيون، فرش، پنكه و كولر) را هم در تامين نيازهاي آسيب ديدگان و متاثرين از سيل و آبگرفتگي اخير در راستاي انجام مسئوليت اجتماعي و همراهي اجتماعي با سيل زدگان را هم مدنظر داشته باشند.
وي يادآور شد: همچنين مردم مهربان و مهرورز ايران زمين مي توانند با شماره گيري كد دستوري *780*112# كمك هاي نقدي خود را براي اختصاص به سيل زدگان كشور به صورت آني و لحظه اي واريز كنند.
اين مقام مسئول در سازمان داوطلبان تصريح كرد: جمعيت هلال احمر به عنوان امانتدار مردم، مي تواند هدايت منابع مالي و انساني را به فعاليت هاي خيريه و عام المنفعه به عهده گيرد.
معاون جذب و سازماندهي سازمان داوطلبان جمعيت هلال احمر خاطرنشان كرد: مردم نوعدوست ايران مي توانند براي كمك هاي نقدي به هموطنان سيل زده و جبران خسارات وارد شده به آنان از طريق شماره حساب 99999 نزد همه بانك هاي كشور، كد دستوري*780*112# شماره كارت هاي بانك ملت 6104337999999996 و بانك رفاه5894631850259730 و شماره شبا بانك ملت 920120000000000000099999 اقدام كنند.
در پي وقوع بارش‌هاي سنگين و كم‌سابقه از ابتداي سال در استان‌هاي شمالي، غربي و جنوب ‏غربي ‏كشور و به دنبال آن جاري شدن سيلاب در اين مناطق، خسارات جاني و مالي فراواني وارد شده است و در اين ميان استان هاي گلستان، خوزستان، لرستان و فارس، بيشترين آسيب‌ها را متحمل شده‌اند.
اجتمام**7029*1834