پرونده شكایت رییس دولت اصلاحات از كریمی قدوسی مختومه نشده است

تهران-ایرنا- سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس گفت: پرونده شكایت سید محمد خاتمی رییس دولت اصلاحات از جواد كریمی قدوسی نماینده مشهد مختومه نشده است.

«محمد جواد جمالی» روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا درباره شكایت حجت الاسلام سید محمد خاتمی رییس دولت اصلاحات از كریمی قدوسی افزود: این شكایت هنوز مختومه نشده بلكه قرار است مجددا از نماینده مشهد دعوت شود كه توضیحات خود را ارائه كند.
وی افزود: شكایت جمعی از نمایندگان مجلس از غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده رشت درباره صحبت های وی درمورد متقاضیان استیضاح رییس جمهوری هم در جلسه این هیات مطرح شد كه با تصمیم اعضا قرار شد از جعفرزاده برای ارائه توضیحاتی دعوت كنیم.
وی ادامه داد: هنوز ما درگیر موضوع جلسه استیضاح علی ربیعی وزیر پیشین تعاون، كار و رفاه اجتماعی هستیم، قرار شد انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران و رییس پیشین سازمان حفاظت محیط زیست در جلسه بعدی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان حضور یابند و توضیحاتی در این باره ارائه كند.
نماینده مردم فسا در مجلس افزود: شكایت كامران دانشجو وزیر دولت احمدی نژاد از محمود صادقی نماینده تهران نیز در این هیات مطرح شد، در جلسه هیات نظارت این سوال مطرح بود كه چرا صادقی حكم رای بدوی كامران دانشجو در دیوان محاسبات را اعلام كرد چون دانشجو مدعی است كه بعدا تبرئه شده است.
جمالی گفت: همچنین قاسم جاسمی نماینده كرمانشاه با شكایت خریدار پالایشگاه نفت این شهر در هیات نظارت حضور یافت و توضیحاتی ارائه كرد و هیات صحبت های وی را خلاف وظایف نمایندگی تشخیص نداد
وی ادامه داد: داریوش اسماعیلی نماینده سروستان و رییس سازمان نظام مهندسی معدن از یكی از نمایندگان به اتهام توهین به وی شكایتی داشت كه قرار شد كه از وی برای حضور در جلسه این هیات دعوت شود.
سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس افزود: مونسان رییس سازمان میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی از یكی از نمایندگان شكایت كرده و گفته اتهاماتی به وی زده است كه قرار شد مجددا با طرفین گفت وگوهایی شود.
جمالی ادامه داد: همچنین شكایت ناجا از عبدالحمید خدری آمده كه قرار شد از وی دعوت كنیم در هیات حضور یابد همچنین شكایتی از فرمانده انتظامی شهرستان دیلم به هیات رسیده است.
وی همچنین گفت: یكی از نمایندگان كمیسیون كشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس از علی اكبری نماینده شیراز شكایتی داشته كه بنا شد وی در هیات حضور یابد.
وی ادامه داد: علیرضابیگی نماینده تبریز، برای ارائه توضیحاتی درباره‌ شكایت‌های واصله از طرف سازمان هواپیمایی، ناجا و شكایت پوری حسینی رییس سازمان خصوصی سازی به هیأت آمد، توضیحاتی را ارائه كرد و قرار شد كه حقوق‌دانان نظر نهایی را اعلام كنند.
وی درباره‌ی پرونده سلمان خدادادی نماینده ملكان اظهار داشت: در حال حاضر پرونده خدادادی در دادگاه است كه حكم اولیه صادر شده، وی به دادگاه اعتراض كرده ما منتظر نهایی شدن حكم دادگاه هستیم كه هنوز هم به ما نظری ندادند.
جمالی در پاسخ به این سوال كه هیأت نظارت نسبت به ادعاهای مادر مرحوم خانم نویدپور شاكی پرونده سلمان خدادادی چطور ورود می‌كند؟ریال گفت: نباید بحث را احساسی كرد تاكنون هیچ شكایتی به ما ارائه نشده است.
جمالی در پاسخ به این سوال كه مصاحبه‌ای از فریدون برادر رییس جمهوری درباره‌ كریمی قدوسی منتشر شده كه وی در آن مصاحبه درخواست داشته كه مدارك ادعایی داده شود، گفت: قبلا شكایتی از آقای فریدون به هیأت ارائه شد كه ما آن را بررسی كرده و نظر خود را اعلام كردیم، به تازگی هیچ شكایتی از آقای فریدون درباره‌ی هیچ یك از نمایندگان به ما نرسیده است.
سیام**9121**1058**1336