۲۷ فروردین ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۳
کد خبر: 83280585
۰ نفر
رعدی: فوتسال زنان پشتوانه سازی نداشته است

تهران- ایرنا - مدیر فنی تیم فوتسال زنان با بیان اینكه در سال های اخیر پشتوانه سازی در این بخش وجود نداشته است، گفت: مشكل و غرض ورزی با فردی ندارم و تجربه 40 سال حضور در فوتسال را در اختیار ورزشكاران قرار می دهم.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا؛ «علی رعدی» در نشست خبری خود، اظهار داشت: 33 بازیكن به اردوی تیم زیر 19 سال دعوت شدند كه پس از دیدار برابر روسیه، بهترین ها را از میان این نفرات انتخاب می كنیم.
وی افزود: اولین بار از شهناز یاری و زیور بابایی خواستم تا فهرست اسامی بازیكنان از سال ٩٤ تا ٩٦ برای دعوت به اردوی تیم ملی را اعلام كنند. اسامی ٢٥ نفر را معرفی كردیم كه از این تعداد ٤ نفر نیامدند. یاری هم باید به عنوان مربی اضافه می شد تا تصمیم بگیریم كه چه فردی سرمربی شود، اما وی در اردو حضور نیافت و سپس ٤ نفر دیگر هم نیامدند.
مدیر فنی فوتسال زنان ادامه داد: حاضر نشدن این چهار نفر بحث برانگیز شد. بازیكنان باید حداقل تماس می گرفتند و مشكلات خود را با ما در میان می گذاشتند تا در خصوص آنان تصمیم گیری كنیم. اینكه بدون مطرح كردن مساله ای در اردو حاضر نشوند، گروكشی به نظر می آید.
رعدی بیان كرد: اكنون ٦ بازیكن جدید به زمین فرستادیم كه بازی كردند و دیده شدند. گرچه دروازه بان ما در آسیا بهترین است، اما وقتی به اردوی قبلی نیامد عرصه برای مهدی پور باز شد. او نیز دروازه بان بااستعدادی است.
وی اظهار داشت: فوتسال ایران با توجه به پتانسیل موجود به راحتی می تواند برای ایران افتخارآفرینی باشد.
رعدی در خصوص پرداخت پاداش به بازیكنان گفت: اینكه بازیكنان در منزل باشند و در اردو حاضر نشوند، قطعا به حق خود نمی رسد. همه نفرات باید در تمرینات حضور داشته باشند. به طور قطع از رئیس فدراسیون دعوت خواهم كرد تا در اردو حضور یابد و بازیكنان نیز با مطرح كردن مشكلات به حق و حقوق خود برسند.
وی عنوان كرد: در سال ٢٠٠٧ مربی تیم ملی فوتسال بودم كه ١٤ ماه بعد از مسابقات آسیایی به ما پاداش دادند. باید در فوتسال صبور بود، چراكه این رشته نوعی بازی صبر و حوصله است.
مدیرفنی تیم ملی فوتسال زنان با بیان اینكه باید مانع از بازیكن سالاری در ورزش شد، گفت: پشتوانه سازی انجام می شود و جوانگرایی به تدریج صورت می گیرد.
وی ادامه داد: آمادگی جسمانی در فوتسال زنان اهمیت زیادی دارد و برای مسابقات حساس باید با بهترین وضعیت یه میدان برویم. فوتسال ما نیاز به بازی های تداركاتی زیادی دارد كه در این راستا دیدار با كویت با توجه به حضور «شهرزاد مظفر» در این تیم، پیشنهاد شده است.
رعدی گفت: نمی توانیم با بعضی كشورها بازی كنیم، زیرا از نظر بودجه و یا دوری مسافت مشكل داریم.
وی در خصوص انتخاب سرمربی گفت: پنج نفر را مد نظر داشتیم كه یكی از آنها «شهناز یاری» بود كه به اردو نیامد. شرایط مربیان باقی مانده را بررسی می كنیم تا بهترین گزینه را انتخاب كنیم.
سخنان رعدی درباره نداشتن پشتوانه در فوتسال ایران درحالی مطرح شده است كه در دو سال و نیم گذشته تیم‌های نوجوانان و جوانان ایران در رده‌های سنی زیر 18 و 20 سال با سرمربیگری شهناز یاری تمرین می‌كردند تا برای حضور در المپیك جوانان آماده شوند.
حتی فوتسال ایران سهمیه حضور در المپیك جوانان آرژانتین در سال 2018 را نیز به دست آورده بود اما به دلیل اینكه از هر كشور فقط یك تیم می‌توانست در این مسابقات حضور پیدا كند، تیم فوتسال مردان ایران راهی بوینس آیرس شد و فوتسال زنان از شركت در این مسابقات محروم ماند.
تیم فوتسال زنان ایران تمرینات خود را برای حضور در تورنمنت روسیه آغاز كرده است.
تورنمنت چهارجانبه روسیه، اردیبهشت ماه با حضور تیم های روسیه، ایران، پرتغال و اسپانیا برگزار می شود.
ورزشی**3783**9128**2024