اتحاديه كارگران مصر: تصميم ترامپ درباره جولان اشغالي باطل است

دمشق - ايرنا - «جبالي المراغي» رئيس «اتحاديه كارگران مصر» گفت: بيانيه «دونالد ترامپ» رئيس جمهوري آمريكا در به رسميت شناختن الحاق جولان اشغالي سوريه به رژيم صهيونيستي اقدامي باطل است.

به گزارش ايرنا به نقل از خبرگزاري رسمي سوريه (سانا)، وي با محكوم كردن اين اقدام ترامپ، آن را مخالف ميثاق هاي بين المللي و در ادامه اقدامات باطل وي از جمله به رسميت شناختن قدس اشغالي به عنوان پايتخت اسرائيل دانست.
المراغي همچنين خواستار دستيابي به راه حل سياسي براي پايان دادن به بحران سوريه و حفظ وحدت، سيادت و استقلال اين كشور شد.
وي بر اهميت اقدامات مشترك عربي براي مواجهه با چالش ها از جمله از بين بردن تروريسم كه سرنوشت و ثبات و امنيت كشورهاي عربي را هدف قرار داده ، تاكيد كرد.
ترامپ رئيس جمهوري آمريكا 5 فروردين (۲۵ مارس) فرمان به رسميت شناختن حاكميت اسراييل بر بلندي‌هاي جولان اشغالي را در كاخ سفيد امضا كرد.
«بنيامين نتانياهو» نخست‌ وزير رژيم صهيونيستي هم كه در مراسم امضاي اين سند حضور داشت، آن را يك «اقدام تاريخي» از سوي ترامپ خواند.
رژيم صهيونيستي اين بخش از خاك سوريه را پس از جنگ شش روزه اعراب و اسرائيل در سال ۱۹۶۷ميلادي اشغال كرد.
سازمان ملل متحد همچنان بلندي‌هاي جولان را بخشي از خاك سوريه مي‌داند.
شوراي امنيت سازمان ملل متحد به دنبال اين اقدام ترامپ به درخواست سوريه كه اقدام آمريكا را «نقض وقيحانه» قطعنامه‌هاي اين نهاد دانسته بود، تشكيل جلسه داد.
سخنران‌هاي اين جلسه، يكي پس از ديگري از حاكميت سوريه بر بلندي‌هاي جولان حمايت كردند و با ضميمه شدن اين منطقه به اراضي تحت اشغال رژيم صهيونيستي به شدت مخالفت كردند.
آمريكا در 70 سال گذشته همواره از رژيم صهيونيستي دفاع كرده و حتي در برابر برخي جنايت هاي آن چشم پوشي و در نهايت در صورت محول شدن به شوراي امنيت از وتو استفاده مي كند.
خاورم**9366*1436**1651