عضو خبرگان رهبری: سال 98 با امید و فداكاری آغاز شد

جیرفت - ایرنا - نماینده مردم كرمان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینكه بر خلاف آنچه دشمنان بر طبل تو خالی خود می زنند گفت: سال 98 با امید و رحمت خداوند و فداكاری ملت ایران آغاز شد.

به گزارش ایرنا، حجت‌ الاسلام امان‌ الله علیمرادی روز سه شنبه در دیدار با امام جمعه جیرفت ضمن تبریك اعیاد شعبانیه با اشاره به بارش باران در مناطق مختلف كشور، افزود: خداوند بركات و نزولات آسمانی را در سال جاری بر مردم ما ارزانی داشت و تا حد زیادی خشكسالی ها برطرف شد اما در برخی نقاط، خسارات و صدماتی نیز وارد شد.
وی ادامه داد: بخش زیادی از این صدمات و خسارت ها مربوط به اقداماتی است كه باید در گذشته انجام می شد اما انجام نشده است.
نماینده مردم كرمان در مجلس خبرگان رهبری به فداكاری مردم در سیلاب های اخیر كشور اشاره كرد و اظهار داشت: كجای دنیا سراغ دارید در زمان وقوع حوادث، این چنین همدلی وجود داشته باشد و مردم بر اساس حركتی جهادی به كمك همنوعان خود بشتابند.
وی همچنین به بیانات مقام معظم رهبری اشاره و تصریح كرد: معظم له فرمودند به كوری چشم دشمنان، امسال سال فرصت است، سال تهدید نیست و سال عزت و افتخار است.
حجت‌ الاسلام علیمرادی افزود: هر چه زمان می گذرد و دشمنان پافشاری می كنند تا خدشه ای به انقلاب وارد شود، نمی توانند، زیرا امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی به پشتوانه اعتماد ملت، انقلاب را بر مبانی مستحمكی استوار كرده اند، كه شیطنت دشمنان تأثیری بر آن ندارد.
وی اظهار داشت: با وجود یكسری از عقب ماندگی ها، اما به طور میانگین به لحاظ مادی و معنوی، كشور ما رو به پیشرفت است.
نماینده مردم كرمان در مجلس خبرگان رهبری تصریح كرد: بن مایه امور این كشور و انقلاب، مبتنی بر آیات قرآن كریم است و مردم ما دریافته اند، قرآن كریم تصویر و هویتی برای ما تعریف كرده كه محور آن وجود مقدس پیامبر اكرم (ص)، حضرات معصومین (ع) و در حال حاضر وجود امام زمان (عج) است و ملت ما امورات خود را بر محوریت وجود ایشان انجام می دهند.
نماینده مردم استان كرمان در مجلس خبرگان رهبری با بیان این مطلب كه بر تمام دنیا آشكار است كه ملت ایران با محوریت ولی فقیه زندگی می كنند، گفت: دلیل اصلی پشت سر گذاشتن تمامی مشكلات، ولایت پذیری ملت ایران است.
وی بیان كرد: امروز ملت ایران به این باور رسیده كه دوره فریب كاری دشمنانی همچون آمریكا گذشته، شاید در چند سال گذشته برخی فكر می كردند راه حل مشكلات كشور، تعامل با دشمنان است اما امروز این تفكر به حداقل رسیده است.
حجت الاسلام علیمرادی گفت: با وجود توطئه های دشمنان برای از بین بردن روحیه معنویت گرایی و انس با خدا، همواره حضور ملت ایران در مراسم های معنوی همچون اعتكاف، اعیاد و مناسبت های مذهبی پررنگ است.
وی بیان كرد: ملت ایران راه خود را پیدا كرده و مبانی اسلام را شناخته و در مسیر صحیح در حال حركت است.
** مدیریت صحیح دلیل به حداقل رسیدن خسارات سیل در جیرفت بود
امام جمعه جیرفت نیز با اشاره به بارندگی های روزهای گذشته گفت: با همكاری و تلاش های شبانه روزی مسئولان این شهرستان به لطف خداوند خسارت جدی به بخش های مختلف وارد نشد و مدیریت صحیح، یكی از دلایل به حداقل رسیدن خسارت های ناشی از سیل بود.
حجت الاسلام رضا سعادت فر افزود: طی 2 روز گذشته اقدامات ارزشمندی در زمینه مهار سیلاب در جیرفت انجام شد اما مهمتر از آن روحیه خدمت رسانی به مردم و همدلی مسئولان شهرستان جیرفت است.
امام جمعه جیرفت به ارسال كمك های مردمی به مناطق سیل زده كشور اشاره كرد و افزود: با همكاری سپاه پاسداران جیرفت، كمك های نقدی و غیرنقدی مردم به ارزش 100 میلیون تومان جمع آوری و به مناطق سیل زده ارسال شد.
3029/7450/7429/ 5054