آوار برداري در گردنه صلوات آباد با ماشين آلات انجام مي شود

سنندج - ايرنا - معاون راهداري اداره كل راهداري، حمل و نقل جاده اي كردستان گفت: آوار حاصل از رانش و ريزش بخشي از كوه مشرف به گردنه صلوات آباد در محور سنندج - دهگلان با استفاده از ماشين آلات راه سازي برداشته مي شود.

رامبد نوذري روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا با اشاره به اينكه بخشي از كوه در گردنه صلوات آباد دچار ريزش شد، اظهار داشت: اعضاي مديريت بحران كردستان پس از بازديد از اين محل تصميم گرفتند با استفاده از ماشين آلات راهسازي نسبت به آوار برداري اقدام كنند بنابراين ريزش اجباري بخشي از كوه با انفجار منتفي شد.
وي اضافه كرد: هم اكنون اداره كل راهداري حمل و نقل جاده اي استان در حال انجام مقدمات كار براي ريزش برداري است و چند دستگاه ماشين آلات از جمله لودر، بولدوزر و كاميون به محل مورد نظر اعزام شده و از چهارشنبه پس از انجام ايمن سازي مسير عمليات ريزش برداري شروع مي شود.
معاون راهداري اداره كل راهداري، حمل و نقل جاده اي كردستان با اشاره به اينكه بخشي از كوه در بارش هاي اول فروردين از آن جدا شده است، افزود: عرض شكاف در برخي جاها يك متر و عمق آن نيز حدود سه متر است.
وي گفت: با توجه به وجود عمق شيار ايجاد شده تا پنج متر احتمال افزايش حجم كاري وجود دارد و پيش بيني مي شود چهار تا پنج روز عمليات آوار برداري طول بكشد.
نوذري با بيان اينكه نيروهاي راهداري در محل مستقر شده و در حال ايمن سازي مسير هستند، افزود: اين نيروها در اولين فرصت براي جلوگيري از حوادث احتمالي در اين نقطه اقدام به نصب تابلوها، علائم هشداري و بنرهاي اخباري در مسير عبور خودروها كرده اند.
وي يادآور شد: اين مسير اكنون باز و تردد خودروها در آن جريان دارد البته راهداران نيز به منظور امنيت بيشتر در محل حضور دارند.
گردنه صلوات آباد به طول حدود 25 كيلومتر در كوه هاي مشرف به همين نام قرار دارد و از 2 سال گذشته جاده آن در حال تعريض است.
اين طرح تعريض به طول 21 كيلومتر در سه قطعه اجرا مي شود كه تاكنون حدود 90 ميليارد ريال آن تامين اعتبار شده و از 70 درصد پيشرفت فيزيكي نيز برخوردار است.
3034/9102