وزارت صنعت: رفع مشكلات بنگاههای سیل زده در اولویت است

تهران- ایرنا- معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: بررسی وضعیت تولید، زیرساخت ها (نظیر شهرك های صنعتی) و رفع مشكلات بنگاه ها در استان های سیل زده امسال در اولویت ستاد تسهیل و رفع موانع تولید قرار دارد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از وزارت صنعت، معدن و تجارت، «فرشاد مقیمی» در نخستین نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در سال 98 افزود: شفاف سازی و اطلاع رسانی قوانین، مصوبه ها و مقررات حوزه تولید برای آگاهی تولیدكنندگان و فعالان اقتصادی یكی از برنامه های این ستاد است.
وی اظهار داشت: امسال به عنوان «رونق تولید» نامگذاری‌شده و ایجاد هماهنگی، هم افزایی و وحدت رویه بین دستگاه های ملی به منظور هدایت و انسجام تصمیم ‌گیری در حوزه تولید بسیار حائز اهمیت است.
معاون امور صنایع وزارت صنعت، حل و فصل مشكلات بنگاه های تولیدی كوچك، متوسط و بزرگ در كارگروه های استانی با تفویض اختیارات دستگاه های ملی به سازمان های استانی را از دیگر برنامه های این ستاد برشمرد.
به گفته وی، این ستاد سعی بر آن دارد كه از همه ظرفیت های قانونی و مقرراتی موجود استفاده كند و به منظور بهبود وضعیت تولید كشور عملیاتی كردن آنها مانند احكام مرتبط در قانون بودجه 98، قانون حداكثر استفاده از توانمندی های ساخت داخل، قانون رفع موانع تولید، قانون بهبود فضای كسب و كار و غیره تسریع شود.
به گزارش ایرنا، حمایت از خودكفایی و توانمندسازی همه بخش های راهبردی، از بندهای اقتصاد مقاومتی است.
مقیمی بهمن ماه پارسال اعلام كرد: هیات دولت نیز برای خروج واحدهای تولیدی و صنعتی از ركود 40 هزار میلیارد تومان مصوب كرده و این رقم توسط رئیس جمهوری ابلاغ شده است كه در نشست های تخصصی با بانك ها شیوه پرداخت تسهیلات اعلام می شود.
معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح كرد: تصمیم دولت برای ممنوعیت واردات یكهزار و 339 قلم كالا آثار مستقیم بر رونق تولید می گذارد و با این اقدام ظرفیتی به ارزش چهار میلیارد و 600 میلیون دلار در بازارهای داخلی برای عرضه محصولات داخلی ایجاد شد.
اقتصام*3065** 1559